שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הערכות: נזק של כ-100 מיליון שקל לחקלאים בשל הסופה

כך עולה מהערכה ראשונית של הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות. עיקר הנזק נגרם מפגיעה של הברד בפירות. גם בענף הלול נגרמו קריסות לולים בצפון הארץ. באגרקסקו טוענים כי צפוי מחסור בשוק המקומי בגידולים שנפגעו מה שיוביל לעליות מחירים

גיל קליאן 12:3215.12.13
הסערה שהתחוללה בסוף השבוע גרמה לנזקים של כ-100 מיליון שקל לחקלאים. כך עולה מהערכה ראשונית של קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות. עם זאת, היות ומדובר בנזקי קרה שעדיין לא נאמדו במלואם, יתכן כי הנזקים יתפחו פי כמה. לשם השוואה, בקרה שהתרחשה בשנת 2008 פיצתה קנט חקלאים בהיקף 500 מיליון שקל.

חממה שקרסה (ארכיון) חממה שקרסה (ארכיון) צילום: חיים הורנשטיין

 

גם חברת אגרקסקו עדכנה הבוקר כי קיבלה פניות מעשרות חקלאים על נזקים שהיא מעריכה בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים לגידולים. בחברה צופים גם מחסור בשוק המקומי בגידולים שנפגעו, מה שיוביל לעליות מחירים במוצרים אלה.

 

מנתונים ראשונים של קנט עולה כי נזקים נגרמו לגידולי ירקות בשטחים פתוחים ובכללם תפוחי אדמה, בצל וגידולי עלים כגון חסה וכרוב וכן גידולי תבלין. הרוחות גרמו לנפילה ולפתיחה של חממות – בהן לרוב פרחים, עגבניות ופלפלים. בנוסף, הברד והרוחות פגעו גם בפרדסים ומטעי אבוקדו. עיקר הנזק נגרם מפגיעה של הברד בפירות וכן מהרוחות שגרמו לנשירת פירות ושבירת עצים. גם בענף הלול נגרמו קריסות לולים בצפון הארץ, כתוצאה מהשלג וכן הצפות של לולים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x