$
בארץ

רשות החברות רוצה הנדסאים כדירקטורים בחברות המדינה

ברשות החליטו לדחות את מועד ההגשה האחרון להגשת מועמדויות לנבחרת הדירקטורים מהיום ליום רביעי, ולהגמיש את תנאי הסף שדרשו תואר ראשון ולקבל גם הנדסאים

ליאור גוטמן וגיל קליאן 06:4901.12.13

ברשות החברות הממשלתיות החליטו לדחות את המועד האחרון להגשת מועמדות לנבחרת הדירקטורים בחברות הממשלתיות ולהגמיש את תנאי הסף כך שגם הנדסאים יוכלו להתמודד על תפקיד דירקטור. המועד החדש הוא עתה יום רביעי, 4 בדצמבר.

 

ברשות מתכוונים לאשר בשבועות הקרובים איוש עשרות מושבי דירקטורים בחברות ממשלתיות שפעילותן עלולה להיפגע כתוצאה ממחסור בדירקטורים מכהנים. זאת לאחר שלפני כשבועיים הודיע שר האוצר יאיר לפיד כי הוא מקפיא את איוש מושבי הדירקטורים כדי לכונן הליך בחירה מחדש של דירקטורים במכרז ציבורי שקוף במסגרת נבחרת הדירקטורים.

 

פעילות דירקטוריון רכבת ישראל כבר הושבתה בגלל מחסור במספר הדירקטורים המינימלי הנדרש לקיום ישיבות, מה שמונע מהחברה לקיים ישיבות כספים וביקורת או לפקח על פעילות החברה. לפי בדיקת הרשות, חברות נוספות שעלולה להיווצר בעיה בכינוס הדירקטוריונים שלהן בעקבות ההקפאה הן החברה הלאומית לפחם, חברת נמלי ישראל, חברת כביש חוצה ישראל, מקורות, נתג"ז, נתיבי ישראל (מע"צ לשעבר) וחברת הולכת הדלקים תש"ן. בחברות אלה צפויים לפרוש דירקטורים במהלך דצמבר־ינואר. מרשות החברות נמסר שמצב כל חברה ממשלתית ייבחן בנפרד ואם יהיה חשש להקפאת פעילות הדירקטוריון, הרשות תאייש את מושבי הדירקטורים על אף ההקפאה.

 

מנהל רשות החברות אורי יוגב. רוצה 45% נשים מנהל רשות החברות אורי יוגב. רוצה 45% נשים צילום: עומר מסינגר

 

 

לטענת רשות החברות, דחיית המועד האחרון להגשת מועמדות לנבחרת הדירקטורים נבעה מפניות של גורמים רבים שביקשו להגיש מועמדות, אך לא יכלו לעשות זאת בשל דרישת הרשות כי המועמדים יהיו בעלי תואר ראשון. כעת מקווים ברשות כי הארכה שניתנה להגשת מועמדות תגדיל את מספר הניגשים מקרב נשים ובני מיעוטים. מנהל רשות החברות הטרי אורי יוגב קבע יעד לאיוש המושבים הריקים בדירקטורים של 45% נשים, 45% גברים ו־10% בני מיעוטים.

 

נכון לסוף השבוע האחרון, 8,295 איש הגישו מועמדויות לנבחרת הדירקטורים, מהם 6,122 גברים, מתוכם 3.2% מהמגזר הערבי; ו־2,173 נשים, מתוכן רק 53 נשים מהמגזר הערבי, שהן 2.4% בלבד מהמועמדות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x