בארץ

ועדת השרים אישרה את מתווה ההפרטה של תעש

המתווה יכלול גם פינוי של בסיסים באזורי ביקוש לצורכי שיווק נדל"ן. מספר העובדים הפורשים יגדל ב-120 ל-1,170 איש. הוועדה לא החליטה בסוגיה שמנעה את ההליך עד כה – תשלום של 700 מיליון שקל שהובטח בעבר למשרד הביטחון אם ההפרטה תצא לדרך ב-2012

גיל קליאן 16:1527.11.13

ועדת שרים לענייני הפרטה אישרה היום (ד') את מתווה ההפרטה של תעש – שיכלול גם פינוי של בסיסים באזורי ביקוש לצורכי שיווק נדל"ן. כחלק ממתווה ההפרטה יוגדל גם מספר העובדים הפורשים מתעש, שעמד על 1,050 במתווה ההפרטה המקורי של רשות החברות, ויעמוד במתווה הסופי על 1,170 עובדים, כלומר תוספת של 120 עובדים למצבת הפורשים.

כחלק מהמתווה משרד הביטחון יקח על עצמו את פרויקט העתקת תעש מרמת השרון למתחמים חדשים בנגב ובצפת, ובכך גם ייצר תעשיה חדשה בפריפריה וגם יפשיר קרקע לעשרות אלפי דירות מגורים באזור רמת השרון. במקביל, צה"ל התחייב כחלק מהפרטת תעש על פינוי בסיס קרן הקריה מול מתחם תנובה בתל אביב, שם יוקם מגדל ותחנת רכבת קלה, פינוי של מתחם 4 בצריפין, מה שייאפשר בנייה של 3,500 דירות בראשל"צ, פינוי בית הספר הטכני של חיל האוויר בחיפה וכן פינוי בסיס פלנורד בחיפה, שניהם יתבצעו ב-2014 ויאפשרו בנייה של מאות דירות בחיפה.

 

אודי אדם, הראל לוקר ואבי פלדר אודי אדם, הראל לוקר ואבי פלדר

 

כל פינוי בסיס יגלם בתוכו כספים נוספים למשרד הביטחון, שייקבל מענק של 300 מיליון שקל על הטיפול במעבר תעש לנגב, וכן סכום נוסף של 575 מיליון שקל עבור פינוי הבסיסים ושיווק הקרקע לבניית דירות למגורים. הסכום הנוסף של 575 מיליון שקל יועבר בהתאם לאבני דרך ולא יגיע לפני 2015. במקביל התחייב משרד הביטחון לרכישות מינימום מתעש של 500 מיליון שקל בשנה לחמש השנים הקרובות. 

 

ועדת השרים נמנעה מלהחליט בסוגיה שמנעה את ההליך עד כה – תשלום של 700 מיליון שקל שהובטח בעבר למשרד הביטחון אם ההפרטה תצא לדרך ב-2012. במשרד הביטחון התעקשו לקבל את הסכום למרות שההפרטה יוצאת לדרך רק כעת, בסוף 2013, אך באוצר לא הסכימו לשלם. נראה כי ההכרעה שנפלה היא לעזוב את הסוגיה לעת עתה, ולא לתת לה לתקוע את ההליך כולו. מדובר למעשה באותה מחלוקת שפוצצה את הישיבה הקודמת של ועדת שרים לענייני הפרטה, שהיתה אמורה לאשר את מתווה ההפרטה עוד ב-15 באוקטובר.

 

הראל לוקר, מנכ"ל משרד ראש הממשלה: "זהו הסדר שמשיג מספר מטרות אסטרטגיות – הרחבה מיידית של היצע הדירות באזורי הביקוש, חיזוק הפריפריה בצפון ובדרום, הבטחת אופק תעסוקתי לעובדי תעש והמשך ההפרטה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x