$
בארץ

הממונה על שוק ההון אוסרת על שיווק ביטוחים מפני הטרדה מינית

לפי הוראתה של דורית סלינגר, אדם שהורשע בהטרדה מינית או שהגיע לפשרה לא יהיה זכאי לכיסוי ביטוחי: "הטרדה מינית היא פסולה מהיסוד, ולפיכך אין מקום לאפשר ביטוח למטרידים"

כלכליסט 15:2219.11.13

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, דורית סלינגר, החליטה לחייב את חברות הביטוח לתקן את פוליסות ביטוח אחריות, כך שלא יעניקו כיסוי ביטוחי לאדם שהורשע בהטרדה מינית או הגיע לפשרה בגין תלונה כזו.

 

הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: "הטרדה מינית היא פסולה מהיסוד, ולפיכך אין מקום לאפשר ביטוח למטרידים".

 

הממונה על שוק ההון דורית סלינגר. לא יהיה כיסוי לאדם שהורשע בגין הטרדה מינית או שהגיע לפשרה הממונה על שוק ההון דורית סלינגר. לא יהיה כיסוי לאדם שהורשע בגין הטרדה מינית או שהגיע לפשרה צילום: עמית שעל

 

הממונה החליטה על תיקון הפוליסות במטרה למנוע מצבים בהם חברות הביטוח מגנות על מעשים פסולים כהטרדה מינית, במסגרת ביטוחי אחריות דוגמת ביטוח דירקטורים וביטוח רשויות מקומיות.

 

הפוליסות אף לא יכללו החזר הוצאות למעסיק שלא נקט בכל הצעדים המחויבים על פי החוק למניעת הטרדה מינית.  

 

זהבה גלאון, יו"ר מרצ, אמרה בתגובה: "קשה להאמין, שבישראל 2013 אחרי שבג"ץ אמר את דברו, עדיין חברות הביטוח הרשו לעצמן לבטח מטרידים מינית, בניגוד לחוק תוך מתן עידוד לניצול לרעה של כוח ושררה בכלל, והטרדות מיניות בפרט. לכן, ההחלטה של המפקחת מהווה נורמה חברתית חשובה שתחייב גם את חברות הביטוח להפנים כי הטרדה מינית, מעבר להיותה עבירה פלילית, היא מעשה בלתי מוסרי ובלתי אנושי שאסור לתת לו שום סוג של לגיטימציה".

  

ח"כ עליזה לביא (יש עתיד), יו"ר הוועדה לקידום מעמד האשה, אמרה: ״אני מברכת את סלינגר על ההחלטה החשובה וההכרחית. איני יכולה שלא לתהות האם גבר, מיד בראשית תפקידו, היה ער לרגישויות ולהשלכות של סעיף פסול זה וחוסם פרצה באופן דומה. זהו מקרה נוסף המוכיח כי חובה עלינו להמשיך לעמוד על המשמר, לזהות את הכשלים, ולוודא שגופים ואישים לא יוכלו להתחבא מאחורי סעיפי ביטוח וסעיפי חוק ארכאיים ופוגעניים.״

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x