$
משפט

כונסי נכסים מונו לחברות של עמי סגל בגין חוב של 26 מיליון שקל לפועלים

כך עולה מרשימת ההליכים המשפטיים נגד פעיל שוק ההון והחברות שבשליטתו. סגל חייב 4 מיליון שקל לדיסקונט, ונתבע לשלם 6.4 מיליון שקל ללאומי. סגל: "כעולה מ'הדרמה התקשורתית' מוגשות בקשות לפירוק זמני של חברה אחר חברה"

תומר גנון וזוהר שחר לוי 18:0812.11.13
שופט בית המשפט המחוזי מרכז, אילן שילה, מינה לאחרונה כונסי נכסים לשתי חברות מקבוצת פורום שבשליטת פעיל שוק ההון עמי סגל בגין חוב של כ-26 מיליון שקל לבנק הפועלים. כך עולה מרשימת ההלכים המשפטיים שמתנהלים נגד סגל והחברות בשליטתו שהוגשה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

הרשימה הוגשה במסגרת תגובה לבקשתו של הנאמן שמינה בית המשפט, רו"ח חיים סקאל, לקבל מסגל מסמכים ומחשבים שונים שלטענתו לא נמסרו לו.

 

עמי סגל עמי סגל צילום: אוראל כהן

 

סגל צפוי להיחקר ביום חמישי בבית המשפט בניסיון לגלות מה עלה בגורל כספי משקיעים שניהל בקרנות הנאמנות פורום חו"ל שבבעלותו. זאת לאחר שנתבע לאחרונה לשלם 29 מיליון שקל לשמואל מנדזיצקי, הבעלים של מחסני חשמל לשעבר. באי כוחו, עוה"ד אסף ברם ורועי סלוקי, טוענים בתביעה שהגישו שסגל אינו עומד לכאורה בהתחייבויותיו להנזיל את קרנות נאמנות פורום חו"ל שבניהולו, שבהן השקיע מנדזצקי. מדובר בקרנות שבהם מושקעים גם כ-150 לקוחות אלפא פלטיניום ניהול השקעות, שהייתה בשליטתו של סגל, בהיקף של כ-12.5 מיליון שקל. לדברי אלפא פלטיניום ניתנה פקודת מכירה לקרנות, אולם התמורה טרם התקבלה.

 

הבנקים לוחצים

 

על פי הרשימה שהוגשה היום לבית המשפט, חברת פורום מובייל של סגל חייבת לבנק הפועלים 10.3 מיליון שקל, בעוד שחברת פורום אפ. אי.איי חייבת לפועלים 16.1 מיליון שקל. רואי החשבון יהודה בר לב וגלעד פלמר מונו ככונסי נכסים בגין חובות אלה, לאחר שהפועלים הגיש בקשה לפרק את החברות.

 

על נכסים נוספים בבעלותו של סגל הוטלו עד עתה עיקולים בהיקף של 10.6 מיליון שקל על ידי הבנקים לאומי ומרכנתיל דיסקונט. לאומי קיבל צו עיקול זמני במסגרת תביעה שהגיש נגד סגל בגין הלוואות שלטענתו סגל ערב להן אישית עבור החברות שבשליטתו – פורום ייעוץ ופיתוח, פורום מובייל ובקינגהם.

 

תביעת החוב של לאומי מצטרפת לחוב של כ-4 מיליון שקל שיש לסגל לבנק מרכנתיל דיסקונט. בגין חוב זה נפתח נגד סגל ונגד חברות שבשליטתו תיק הוצאה לפועל בחודש אוגוסט, הוטלו עיקולים על נכסיו וזכויותיו והוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ. לאחרונה מונה עו"ד עמית לדרמן ככונס נכסים על מניות אינובד פתרונות בע"מ שבשליטת סגל בגין חוב זה. זאת לאחר שמרכנתיל דיסקונט הגיש בקשה לפירוק החברה.

 

סגל טוען בתגובה שהגיש היום באמצעות עוה"ד גלעד נרקיס ויוסי פפר לבית המשפט כי "נוכח התנהלותם החמורה של התובעים (הכוונה למנדזיצקי, ת.ז ז.ש.ל) החלו גם תאגידים בנקאים לפעול כנגד קבוצת פורום, שהרי כעולה מ'הדרמה התקשורתית' שיצרו החלו להגיש בקשות לפירוק זמני של חברה אחר חברה. המשיב מנסה ועושה כל שלאל ידו לשתף פעולה ולהשיב על שאלות ודרישות של ארבעה (!!!) בעלי תפקידים והכל בתקופה קצרה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x