$
בורסת ת"א

בנק לאומי עיקל לעמי סגל 6.4 מיליון שקל

בית המשפט הטיל צו עיקול זמני על נכסים של בעלי בית ההשקעות אלפא פלטינום, שנתבע גם על ידי משקיעים בטענה שלא השיב להם את כספם

תומר גנון וזוהר שחר לוי 08:3811.11.13

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, אסתר נחליאלי־חיאט, הטילה צו עיקול זמני של 6.4 מיליון שקל על נכסים שונים של קבוצת פורום שבשליטתו של פעיל שוק ההון עמי סגל. כך הותר אתמול לפרסום.

 

מבקשת העיקול עולה שבימים האחרונים מכרה פורום של סגל את אחזקותיה (67%) בחברת זברה טכנולוגיות הפועלת בתחום תשתית ה־IT, תמורת 1.2 מיליון שקל. השופטת הטילה עיקול גם על זכויותיו החלקיות (12.5%) של סגל בשתי דירות בתל אביב. תביעת החוב של לאומי מצטרפת לחוב של כ־4 מיליון שקל שיש לסגל לבנק מרכנתיל דיסקונט, שבגינו נפתח נגדו ונגד חברות שבשליטתו תיק הוצאה לפועל.

מה דעתך על מניית לאומי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בקשה חדשה לשופט

 

נגד סגל הוגשה בחודש שעבר תביעה מצדו של איש העסקים שמואל מנדזיצקי, שדרש ממנו לשלם לו 29 מיליון שקל, משום שלא עומד לכאורה בהתחייבויותיו להנזיל את קרנות נאמנות פורום חו"ל שבניהולו, שבהן השקיע מנדזיצקי. בקרנות מושקעים גם כ־150 לקוחות בית ההשקעות אלפא פלטיניום שבשליטתו של סגל, בהיקף של כ־12.5 מיליון שקל. לדברי בית ההשקעות, ניתנה פקודת מכירה לקרנות אולם הכסף טרם הגיע.

 

עמי סגל. "ההליך מצוי בתחילת דרכו" עמי סגל. "ההליך מצוי בתחילת דרכו"

 

בסוף השבוע פנה מנדזיצקי לשופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, חאלד כבוב, בבקשה לזמן את סגל לחקירה באולמו. מנדזיצקי, בעליה של רשת מחסני חשמל לשעבר, מבסס את בקשתו על ממצאים ראשוניים לכאורה שעולים ממסמכים שנתפסו בפשיטות שבוצעו על ביתו, מכוניתו ומשרדיו של סגל. לטענתו, במסמכים יש "עובדות שמעלות חשש כבד להתנהלות מרמתית חמורה מצד סגל".

 

עורכי דינו של מנדזיצקי, אסף ברם ורועי סלוקי, מבקשים מהשופט כבוב לברר עם סגל "ממה מורכבות קרנות הנאמנות הזרות שרשומות בברמודה, מה שוויין ואילו נכסים הן מחזיקות". הם ביקשו גם לברר היכן הופקדו הכספים שהועברו מתיק ההשקעות של התובעים.

 

"פער מעורר חשד"

 

במסגרת ההליך נעתר השופט כבוב לבקשת באי כוחו של מנדזיצקי, ומינה את רו"ח חיים סקאל לתפוס מסמכים שונים כדי לברר מה עלה בגורל הכספים שהושקעו בקרנות חו"ל. על פי הדו"ח הראשוני שהגיש סקאל בשבוע שעבר, בביתו של סגל נתפסו בין היתר 70 כרטיסי אשראי שתוקפם פג אחרי 2010.

 

באי כוחו של מנדזיצקי טוענים כי על פי המסמכים שנתפסו, לסגל ישנם לפחות עשרה חשבונות בנק שונים שמהם מבוצעות העברות כספיות. עוד הם טוענים כי "בשומת מס הכנסה של סגל ל־2011, הוא דיווח על הכנסות של 455 אלף שקל, מתוכם 405 אלף שקל ממשכורת. מנגד, לפי דפי היתרה של הבנק לדצמבר 2012, ברשותו ניירות ערך בשווי של כ־20 מיליון שקל. "הפער האדיר בין שני הסכומים תמוה ומעורר חשד כבד", טוענים עורכי דינו של מנדזיצקי.

 

בתגובה שהגישו באי כוחו של סגל, עורכי הדין גלעד נרקיס ויוסי פפר, הם טענו כי דו"ח הנאמן כלל לא הגיע לידיהם. לטענתם, "כל הבקשות מוגשות כאילו כבר ניתן פסק דין, אך ההליך מצוי בתחילת דרכו ולא הוכח דבר מטעם המבקשים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x