$
בארץ

דוד ואנונו לעליון: בטלו את הסכם עד המדינה של אמרגנו של קובי פרץ

ואנונו, בכיר לשעבר ברשות המסים הורשע כי פעל להיטיב עם משלמי מסים שונים תמורת שוחד, ובין היתר עם אמרגנו של פרץ, יוחאי יעיש. ואנונו טוען כי עדותו של יעיש אינה אמינה. השופטים: "נשקול את הדברים"

הדר קנה 19:4904.11.13
סנגורו של דוד ואנונו, לשעבר בכיר ברשות המסים שהורשע בספטמבר האחרון בפרשת שוחד, מבקש כי הסכם עד המדינה של הפרקליטות עם יוחאי יעיש יתבטל. כך על פי הפרוטוקול מדיון בבית המשפט העליון שנערך היום (ב') בפרשה.

 

 

יעיש הינו אמרגנו של הזמר קובי פרץ. בספטמבר האחרון הותיר השופט דוד רוזן מבית המשפט המחוזי בתל אביב את הרשעתו של ואנונו - 6 שנות מאסר בפועל - על כנה. זאת למרות תלונות מצד ואנונו כי 13 ארגזים הקשורים לחקירתו לא הגיעו לעורכי הדין שייצגו אותו וכן טענות על כך שעד המדינה בפרשה יוחאי יעיש שיקר בעדותו לדברים הנוגעים ללקוחו קובי פרץ .

 

דוד ואנונו בהארכת מעצרו דוד ואנונו בהארכת מעצרו צילום: אוראל כהן

 

בספטמבר 2011 ואנונו הורשע על-ידי השופט דוד רוזן בכך שבמסגרת תפקידו הבכיר ברשות המסים, פעל להיטיב עם משלמי מסים שונים תמורת שוחד, ובין היתר לעד המדינה בתיק, יוחאי יעיש, אמרגנו של הזמר קובי פרץ. בסך הכל הורשע ואנונו בלקיחת שוחד של 300 אלף שקל, עבירה של שיבוש מהלכי משפט, קשירת קשר לביצוע פשע ועבירה על פקודת מס הכנסה כשלא הצהיר על 300 אלף שקל שאותם קיבל כשוחד מיעיש.

 

באוקטובר 2011 הגיש ואנונו ערעור על פסק הדין לבית המשפט העליון. בערעורו טען ואנונו נגד הרשעתו על סמך אמונות וסברות של עד המדינה. לטענתן: "עד המדינה המציא סיפור אשר יש בו כדי לקדם את האינטרסים האישיים שלו ולהוציא את עצמו כקרבן סחיטה בפרשה, ובית המשפט מקבל את סיפורו בידיים מושטות ומאמץ אותו לחיקו".

 

הזמר קובי פרץ. ואנונו טוען כי אמרגנו "המציא סיפור שנועד להציג עצמו כקורבן" הזמר קובי פרץ. ואנונו טוען כי אמרגנו "המציא סיפור שנועד להציג עצמו כקורבן" צילום: מיכאל קרמר

 

בהכרעת הדין שניתנה בנושא, קבע השופט רוזן שעדותו של יעיש לא התערערה בנוגע לואנונו, למרות ששיקר בנוגע לפרץ.

 

לאחר שנדחה בבית המשפט המחוזי פנה עו"ד ירון גיגי, המייצג את ואנונו, לבית המשפט העליון וביקש את ביטול הסכם עד המדינה וחקירה פלילית כנגד יעיש.

 

עו"ד גיגי אמר בדיון: "אני חושב שהתנהלות התביעה לא סבירה. אני מבקש שעד מדינה שהוא סורר והמדינה מבליגה ומתגמלת אותו יוצא מסר שגוי לציבור".

 

לבקשתו ענו השופטים עדנה ארבל ואליקים רובינשטיין כי ישקלו את הדברים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x