$
בארץ

ועדת הענק לצמצום העוני תמנה 35 חברים – יותר מפי 2 מבוועדת טרכטנברג

ועדת אללוף שמינה שר הרווחה היא אחת הגדולות שנראו בשנים האחרונות, מה שעלול לפגום בתפקודה. בין חבריה: אנשי העסקים רונלד כהן ואלי אלעזרא. משרד הרווחה: כל הקולות בחברה הישראלית יישמעו

מיקי פלד 19:2004.11.13

לא פחות מ-35 חברים מונה ועדת אללוף לצמצום העוני שמינה שר הרווחה מאיר כהן, כך נודע ל"כלכליסט", מה שהופך אותה לאחת הועדות הציבוריות הגדולות שנראו בישראל בשנים האחרונות. לשם השוואה, בוועדת טרכטנברג היו חברים 15 איש, ולתת-הוועדות השונות שלה הצטרפו עוד כמה נציגי ממשלה כאשר היה צורך בכך. בוועדת גרמן, שדנה בימים אלו בנושא מערכת הבריאות חברים 13 אנשים.

במשרד הרווחה אומרים כי הסיבה לצורך בחברים כה רבים הוא כי "אנו מאמינים בחשיבותו של הגיוון ובחשיבות שמיעת קולם של כל המגזרים בחברה הישראלית". עם זאת, לא ברור מדוע הקולות הללו לא יכולים להישמע על ידי נציגים שיבואו ויטענו את עמדתם בפני הוועדה, כפי שמקובל בוועדות מהסוג הזה. גודל הוועדה עשוי גם לפגום באופן התפקוד והתפעול שלה וביכולת לקיים דיונים.

 

שר הרווחה מאיר כהן. "מאמינים בחשיבותו של הגיוון" שר הרווחה מאיר כהן. "מאמינים בחשיבותו של הגיוון" צילום: חיים כץ

 

ועדת אללוף הוקמה על ידי כהן ותחל את דיוניה הרשמיים בעוד כשבועיים. מטרת הוועדה היא להציע תכנית ארוכת טווח לצמצום מימדי העוני בישראל, להגדיר ולכמת את הסכום והשירותים הציבוריים הנדרשים לקיום בכבוד ולדון בפתיחת הגדרת העוני גם אל עוני תרבותי (נגישות לספרים) או חינוכי (הליכה לחוגים) וכדומה.

 

מלבד יו"ר הוועדה, אלי אלאלוף, חברים בה גם מנכ"ל משרד הרווחה, יוסי סילמן וסמנכ"ל משרד רה"מ אהוד פראוור. נציג האוצר בוועדה הוא מדרג ביניים באגף התקציבים, רפרנט המשרדים החברתיים דב בארי. כמו כן, חברים אנשי אקדמיה כמו פרופ' אווה אילוז, פרופ' ג'וני גל, פרופ' יוסי זעירא, פרופ' ניסים מזרחי, פרופ' פייסל עזאיזה, פרופ' חיה שטיר, אנשי לשכות רווחה ורשויות מקומיות וחוקרים מהביטוח הלאומי ומשרד הרווחה. כמו כן, חברים בה איש העסקים אלי אלעזרא ואיל ההון היהודי-בריטי רונלד כהן.

 

אחת ההחלטות הראשונות של ראשי הוועדה עוד לפני התחלת דיוניה הן לשכור את שירותי מכון ברוקדייל של הג'וינט לצורך תפעול הוועדה. לשם כך ביקש משרד הרווחה מהחשב הכללי באוצר לאשר הוצאה של 513 אלף שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x