בארץ

הנהלת נמל אשדוד בפנייה בהולה לבית הדין הארצי לעבודה: הפסיקו את השביתה

בהנהלה טוענים כי הוועד הנחה את עובדי הנמל שלא לבצע משמרות כפולות, זאת למרות "מחסור חריף" בכוח אדם. "משמעותה של הנחיה זו היא האטה דרמטית בקצב העבודה"

ליאור גוטמן 15:1304.11.13

הנהלת נמל אשדוד פנתה בשעה האחרונה לבית הדין הארצי לעבודה בבקשה להוציא צווי מניעה שיפסיקו את העיצומים שכוללים "שיבושי עבודה חמורים כשהנזקים הולכים ומתגברים משעה לשעה".

 

לטענת ההנהלה, ועד העובדים הנחה את עובדי הנמל שלא לבצע משמרות כפולות זאת למרות "מחסור חריף" בכוח אדם. "משמעותה של הנחיה זו היא האטה דרמטית בקצב העבודה שתוצאותיה תלכנה ותצטברנה מיום ליום", אומרים בהנהלה.

 

התפתחות נוספת שנרשמה ביממה האחרונה היא סירוב לפרוק מכוניות חדשות בנמל. "הפסקת פריקת הרכבים וסידורם בשטח, תיצור בתוך זמן קצר "צוואר בקבוק" בשטח עגינת האוניות, דבר שיוביל בתוך שעות עד יממה לפגיעה משמעותית ומיידית לפריקת אוניות מרכבי יבוא בנמל, על כל המשתמע מכך", אומרים בהנהלה.

 

אלון חסן, יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן, יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד צילום: ליזה ללוצשווילי

 

אם לא די בכך, ביום רביעי האחרון הודיע הוועד שהוא לא ישתתף בוועדות המכרזים לאיוש משרות סווארים. בנוסף, מספר עובדים שהיו אמורים להשתתף בקורס עובדי גוררים "לא התייצבו לקורס" ומאחר והוא "חיוני לצורכי העבודה התפעוליים" לא תתאפשר שם גמישות בשיבוץ וניהול העבודה בנמל.

 

"התנהלות לא אחראית"

 

"הנהלת הנמל עשתה כל אשר בידה על מנת להשיב את השקט על כנו, הן על ידי פנייה לנציגי הוועד והן לנציגות עובדי החברה - הסתדרות העובדים החדשה, אולם כל מאמציה היו ללא הואיל. יצוין, כי התנהלותה הבלתי אחראית של ההסתדרות הינה חסרת תקדים שכן רק לפני מספר ימים פנתה לחברה בבקשה לקלוט עובדים מחוסרי עבודה מנמל חיפה ובאותה נשימה אותה הסתדרות אינה מטילה את מרותה על ועד העובדים כדי למנוע פגיעה קשה בנמל, לקוחותיו ועובדיו והכל בעילות שווא בלתי חוקיות", מסכמים שם.

 

אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, מסר בתגובה ש"מדובר בסכסוך מקומי-נקודתי בנושא שיבוץ עובדים לפריקת מכוניות בנמל. אין כל קשר בין האירוע הנקודתי הזה לסכסוך העבודה הכללי שהוכרז בתחילת חודש יולי 2013. עובדי הנמל מוכנים לעבוד ולעמוד בכל משימה לה יידרשו בכל שעות היום כולל שעות נוספת. לצערי יש כאן מעין השבתת מגן של הנהלת חברת נמל אשדוד וסוגיה זאת יכלה להיפתר גם ללא הפניה לכבוד בית הדין הארצי לעבודה. בשעות האחרונות מתקיימת הדיברות בין ההסתדרות להנהלת הנמל לפתרון הבעיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x