שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

יצרני החשמל הפרטיים: "לרשות החשמל אינטרס לנפח תעריפים על חשבוננו"

היצרנים רוצים לחשוף מסמכים שילמדו איך נקבעו היטלים חדשים, שלטענתם נופחו כדי לפצות על ההפסדים הכבדים

ליאור גוטמן 07:0231.10.13

פורום יצרני החשמל הפרטיים דורש מרשות החשמל להציג מסמכים שמסבירים כיצד נקבעו היטלים החדשים שנדרשות לשלם תחנות הכוח הפרטיות, שלטענתם נועדו לסבסד את חברת החשמל. הפורום כולל, בין השאר, את החברה לישראל, שיכון ובינוי, דור אלון ופז.

 

תחנת כוח של דוראד תחנת כוח של דוראד צילום: בני מור

 

הדרישה באה על רקע הכבדת הרגולציה מצד הרשות, שקבעה ביולי שורת היטלים חדשים על היצרנים הפרטיים, היטלים שמחייבים אותם לשלם על שימוש בתשתיות לאומיות כדי לספק חשמל. המימון צפוי לספק לחברת החשמל כ־240 מיליון שקל בשנה.

 

במכתב לרשות טוען מנכ"ל הפורום איתי אייגיס כי "הרגולטור מבסס את החלטתו בדבר תשלומים שצריכים לשלם היצרנים פרטיים למונופול חברת החשמל על נתוני חברת החשמל".

 

בבניית תחנות הכוח הפרטיות הושקעו בשנים האחרונות מיליארדי שקלים, כשרוב הכסף הגיע מגופים בנקאיים ומוסדיים ובהם הראל, כלל ביטוח ומגדל. ל"כלכליסט" נודע שכמה גופים מוסדיים פנו לרשות החשמל, והזהירו כי ההיטלים עלולים לערער את מבנה תזרים המזומנים של התחנות.

 

מה דעתך על מניית חברה לישראל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מרשות החשמל נמסר בתגובה שהיא אינה מגיבה על פניות פנימיות. לגבי קיזוז התעריף נמסר ש"כל שעשתה הרשות הוא לפרסם את עלויות חברת החשמל באופן שהפנים את עדכוני עלויות דלקים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x