$
בארץ

חשד: תלמידי ישיבה ניסו להבריח 3,500 חפיסות סיגריות מאומן לישראל

האברכים נעצרו על ידי חוקרי המכס בנתב"ג והודו כי הם משמשים כבלדרים וכי הובטח להם גמול של 2,000 שקל לכל אחד תמורת ההברחה

זוהר שחר לוי 16:2222.10.13

שני תלמידי ישיבת פוניבז' שוחררו אמש (ב') בתנאים מגבילים, זאת לאחר שנעצרו על ידי חוקרי המכס כשברשתם כ-3,500 חפיסות סיגריות שלפי החשד ניסו להבריח בדרכם מאומן לישראל.

 

תלמידי הישיבה, ששבו בטיסה מקייב שבאוקראינה לאחר ביקור באומן, עוררו את חשדם של חוקרי המכס בנתב"ג ובבדיקה נתפסו אצלם מלאי סיגריות שעליו כלל לא הצהירו. בחקירתם הודו האברכים בהברחת סיגריות. בבקשת המעצר של יחידת הסמים של מכס נתב"ג, צוין כי השניים סיפרו בחקירתם כי שהותם באוקראינה נמשכה רק יום אחד וכי הם משמשים כבלדרים.

 

סיגריות. השניים חשודים בהשתמטות מתשלום מסי יבוא, האחד בגובה 30 אלף שקל ואילו החשוד השני ב-41 אלף שקל סיגריות. השניים חשודים בהשתמטות מתשלום מסי יבוא, האחד בגובה 30 אלף שקל ואילו החשוד השני ב-41 אלף שקל צילום: בלומברג

 

מחקירתם עלה עוד כי הובטח להם גמול של כ-2,000 שקל לכל אחד תמורת ההברחה וכי היו אמורים ליצור קשר בישראל עם אדם נוסף ולהעביר אליו את המלאי. לפי בקשת המעצר, השניים חשודים בהשתמטות מתשלום מסי יבוא, האחד בגובה 30 אלף שקל ואילו החשוד השני ב-41 אלף שקל.

 

שופטת המעצרים התורנית בבית משפט השלום בתל אביב, תרצה שחם קינן, שיחררה אמש את השניים בתנאים מגבילים וכן אסרה על יציאתם מהארץ.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x