שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

חברת החשמל דילגה על קריאות מונה ונאלצה להחזיר כ-9 מיליון שקל

מדו"ח תלונות הציבור לשנת 2012 של חברת החשמל עולה כי החברה החזרה אשתקד 4 מיליון שקל על תקלות במכשירי החשמל

ליאור גוטמן 22:4521.10.13

בתזמון שיכול להיחשב כמקרי רשות החשמל פרסמה היום (ב') את דו"ח תלונות הציבור לשנת 2012.  

עיון בדו"ח מעלה שחברת החשמל החזירה בשנה שעברה 13.5 מיליון שקל ללקוחותיה, מהם 4 מיליון שקל על תקלות במכשירי החשמל והשאר על דילוג יזום על קריאת מונה.

 

לפני כשנתיים דיווחה רשות החשמל ששיעור ה"דילוג" של עובדי חברת החשמל על קריאות המונה עמד על 11% מכלל הלקוחות, ואילו במחצית שנת 2013 שיעור ה"דילוגים" הצטמצם משמעותית ל-4% בלבד.

 

עובדי חברת החשמל (ארכיון) עובדי חברת החשמל (ארכיון) צילום: יוסי וייס דוברות חברת החשמל

 

מנתוני הרשות עולה שכ-84.5 אלף צרכנים נותקו מרשת החשמל, כאשר הניתוק בפועל בוצע באופן אירוני על ידי אמות המידה שרשות החשמל קבעה בעצמה. ברשות החשמל טוענים שהם טיפלו במעל ל-1,100 תלונות ופניות ציבור, כאשר 31% מהן התגלו כמוצדקות.

 

בחברת החשמל מסרו בתגובה לממצאים שהחברה רשאית לתת חשבון על סמך הערכה וזאת לי הוראות שנקבעו על ידי הרשות עצמה. "לאור בעייתיות זו, זכאי הצרכן לתת קריאת מונה בעצמו למוקד או לתאם מועד מיוחד לקריאת המונה על ידי החברה, מה שיצמצם לחלוטין את השלכות ההערכה על חשבונו", אומרים שם.

 

בחברת החשמל מציינים שבאוגוסט וספטמבר 2013 ירד שיעור ההדילוגים לכ-1.7% בלבד. "החברה מבצעת מידי שנה מעל 15 מיליון קריאות מונים. בימים אלה, חברת החשמל מקדמת קריאת מונים מרחוק ומבצעת פיילוט ייחודי של התקנת מונה מתקדם בבנימינה-גבעת עדה".

 

העובדים יחזירו את הוצאות האש"ל?

 

אז מדוע התפרסמו נתוני רשות החשמל דווקא היום? תלוי את מי שואלים. מחר בבוקר (ג') אמור להתקיים דיון בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה שם יבקש הממונה על השכר קובי אמסלם להחזיר לידיו כ-200 מיליון שקל של חריגות שכר בגין תוספות דרגה (תוספת פיקודית) והוצאת אש"ל שניתנו לטענתו שלא כדין.

 

בשבוע שעבר הקפיא בית הדין לעבודה את החלטת אמסלם, ומר יתייצבו הצדדים כדי לנמק את החלטתם. עיון בהצעת בתשובת אמסלם לבית הדין מעלה שמדובר בסכסוך משפטי ולא כלכלי מה גם שדיוני רפורמה אינם יכולים לשמש את חברת החשמל כעלה תאנה כדי להמשיך עם חריגות השכר. עוד טוען אמסלן שמנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן קיבל הודעה 4 ימים מראש טרם יצאה דרישת השבת השכר ולכן אין לו על מה להלין כאילו לא ידע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x