$
בארץ

בג"ץ דחה את הדרישה להחזיר את נושא יצוא הגז לכנסת

את העתירות הגישו חברי הכנסת וארגוני הסביבה בטענה כי החלטה בעלת משמעות כלכלית כה גדולה חייבת לעבור דרך הכנסת ואינה יכולה להסתיים בהחלטת ממשלה בלבד

ליאור גוטמן 18:1321.10.13

תעשיית הגז בישראל יוצאת לדרך חדשה - בג"ץ דחה את עתירות חברי הכנסת וארגוני הסביבה בדרישה להחזיר את הדיון על שאלת הייצוא של הגז הטבעי לכנסת. "ברוב דעות יש לדחות את העתירות. ההחלטה ניתנה ללא נימוקים שינתנו בנפרד. אין צו להוצאות" - כך סיכם בג"ץ הדיון בעתירות.

ההחלטה התקבלה ברוב של 5 שופטים (הנשיא אשר גרוניס, המשנָה לנשיא מרים נאור, עדנה ארבל, אסתר חיות ונעם סולברג) מול 2 (אליקים רובינשטיין וסלים ג'ובראן).

 

הדיון בנושא התקיים אתמול (א') אז נטען שהחלטה בעלת משמעות כלכלית כ"כ גדולה חייבת לעבור דרך הכנסת והיא לא יכולה להסתיים בהחלטת ממשלה בלבד, זאת לאחר עתירה של ארבעה חברי כנסת (משה גפני, שלי יחימוביץ', אבישי ברוורמן ורובי ריבלין) וכן שורת ארגוני חברה וסביבה.

 

הדיון בנושא יצוא הגז בבג"ץ הדיון בנושא יצוא הגז בבג"ץ צילום: עמית שאבי

 

בדיון שנערך אתמול תהו השופטים מדוע העותרים מתעקשים להיכנס לשאלת מכסת ייצוא הגז ומשמעותה הכלכלית כאשר השאלה היחידה היא משפטית - האם הממשלה רשאית על פי חוק לקבל החלטה בדבר ייצוא גז תוך הסתמכות על חוק הנפט וסעיפיו השונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x