שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בפעם השנייה היום: רעידת אדמה בכנרת

ארבע שעות בלבד אחרי הרעש הבוקר, שעוצמתו הייתה 3.6 בסולם ריכטר, הורגשה עוד רעידת אדמה בצפון. עוצמתה הייתה זהה - 3.6 - וגם הפעם המוקד היה ליד גינוסר. בארבעת הימים האחרונים אירעו 4 רעידות באזור

מאור בוכניק ומיכל מרגלית , ynet 16:2720.10.13

זה כבר הופך למפחיד: בפעם השנייה היום, ובפעם הרביעית בארבעה ימים, אירעה אחר הצהריים (יום א') רעידת אדמה בצפון. הרעש הורגש בסביבות השעה 15:54. עשרות גולשים שלחו מיילים אדומים ל-ynet על אודות הרעש וסיפרו כי הרעש הורגש היטב בטבריה. אחרים דיווחו כי גם בכרמיאל האדמה רעדה.

 

מרים סלח, עובדת במלון גולן טבריה שבמרכז העיר, סיפרה כי בשבע דקות לארבע הורגשה רעידת אדמה שנייה נוסף לזו שהורגשה באזור בשעות הצהריים. "בזמן הרעידות אורחי המלון, רובם תיירים מחו"ל, היו בטיול בשטח", אמר סלח. "בכל מקרה, אנחנו ערוכים עם מקלט שמצוי בשטח המלון. קיבלנו הדרכה מהצבא לפני כחצי שנה כיצד לפעול במקרה של רעידת אדמה. אם חס וחלילה יקרה משהו נדע מה לעשות, אבל נקווה שלא נגיע לכך. בינתיים אין ביטול של הזמנות בעקבות רעידות האדמה בימים האחרונים".

 

במכון הגיאופיסי אמרו כי עוצמת הרעש היא 3.6 בסולם ריכטר ומוקד הרעידה בצפון הכנרת, 5 ק"מ צפונית מזרחית לקיבוץ גינוסר. רק הבוקר, בשעה 11:50, אירעה רעידת אדמה שעוצמתה והמוקד שלו היו זהים - גם כן 3.6 בסולם ריכטר וגם כן וחמישה קילומטרים צפונית-מזרחית לגינוסר.

 

טבריה והכנרת (ארכיון) טבריה והכנרת (ארכיון) צילום: shutterstock

 

אתמול לפנות בוקר הורגשה רעידת אדמה קלה באזור הכנרת ועמק החולה. עוצמת הרעש הייתה 3.6 בסולם ריכטר. לא דווח על נפגעים או על נזק משמעותי. ביום חמישי אירעה רעידת אדמה נוספת בצפון. עוצמת הרעידה במקרה זה הייתה 3.5 בסולם ריכטר ומוקד הרעש היה בכנרת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x