שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

פישר: "לקרנית פלוג יש כושר מנהיגות, קור רוח ויכולת לנהל אנשים ותהליכים"

נגיד בנק ישראל לשעבר אומר כי "בשנים האחרונות קרנית היתה גורם מרכזי בקבלת החלטות חשובות בוועדה המוניטרית ובמועצה המינהלית". יחימוביץ': "אני מסירה את הכובע בפני ראש הממשלה שהחליט על המינוי"; יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי: "מסתבר שאין צורך לרעות בשדות זרים והאוצר הגנוז של תבונה כלכלית קיים בכחול לבן"

כתבי כלכליסט 14:2920.10.13

נגיד בנק ישראל לשעבר, פרופ' סטנלי פישר, בירך את ראש הממשלה ואת שר האוצר על מינויה של ד"ר קרנית פלוג לנגידת בנק ישראל. פישר: "אני יודע שההחלטה לא היתה קלה, אבל אני גם יודע שלאורך כל הדרך ראש הממשלה ושר האוצר חיפשו את המועמד המתאים ביותר לטובת המשק".  

לדבריו, "בשמונה השנים בהן שימשתי כנגיד למדתי להכיר ולהעריך את קרנית, את כושר השיפוט שלה ביחס למצב המשק ואת החלטותיה לגבי המדיניות המוניטרית. עמדתי מקרוב על כושר המנהיגות שלה, קור הרוח, היכולת לנהל אנשים ותהליכים, והדיאלוג המקצועי המעמיק שהיא מנהלת עם גורמים ממשלתיים וכלכליים".

 

סטנלי פישר וקרנית פלוג (ארכיון) סטנלי פישר וקרנית פלוג (ארכיון) צילום: אלכס קולומויסקי

 

פישר הוסיף: "בשנים האחרונות קרנית היתה גורם מרכזי בקבלת החלטות חשובות בוועדה המוניטרית ובמועצה המינהלית, דבר שהכשיר אותה לשמש כנגידה ראויה, לצד ניסיונה והיכרותה עם גורמים כלכליים בינלאומיים. אני מאחל לקרנית ולעובדי בנק ישראל הצלחה רבה בהתמודדות עם האתגרים הניצבים בפני הממשלה והמשק", סיכם פישר.

 

יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ' בירכה על מינויה של ד"ר קרנית פלוג לתפקיד נגידת בנק ישראל ואמרה כי היא מסירה את הכובע בפני ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהחליט על המינוי. "פלוג היא המועמדת המנוסה, המוכשרת והמתאימה ביותר לתפקיד גם אם איני מסכימה עם כל עמדותיה. על אף שתהליך המינוי היה לקוי, דרוש אומץ לב מצד נתניהו לחזור בו מטעויותיו ולתקן אותן", אמרה יחימוביץ'.

 

יו"ר וועדת הכספים ניסן סלומינסקי עקץ את ראש הממשלה: "מסתבר שאין צורך לרעות בשדות זרים והאוצר הגנוז של תבונה כלכלית קיים בכחול לבן".

 

דן פרופר, יו"ר אסם ולשעבר נשיא התאחדות התעשיינים, אמר על מינויה של פלוג כי "אני חושב שקרנית פלוג, ואמרתי את זה לא פעם, ראויה בהחלט לתפקיד הנכבד הזה, היא ממשיכת דרכו של סטנלי פישר שעשה גדולות ונצורות, היא המשיכה והחזיקה את ההגה למרות שהמינוי שלה זמני בלבד ואל יקל הדבר בעיניכם להחזיק את ההגה

בזמנים לא קלים כשכולם יודעים שהמינוי הוא זמני, והדבר החשוב לטווח הקצר – אין צורך בחפיפה".

 

ח"כ ראובן ריבלין (ליכוד) בירך על מינויה של ד"ר קרנית פלוג לתפקיד נגידת בנק ישראל ואמר: "זוהי הוכחה לכך שגם החלטה שמתקבלת באיחור היא החלטה נבונה".

 

לדברי יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון, "העובדה שלקח ללפיד ונתניהו 112 יום כדי למנות את הנגידה המכהנת, שמינויה התבקש מלכתחילה, מצביעה יותר מכל על כשל מנהיגותי מדאיג".

 

ח"כ אלעזר שטרן (התנועה): "אין ספק שמעבר ליכולתיה המקצועיות, ישנה תחושת סיפוק מיוחדת בהתחשב בעובדה שקרנית היא בתו של ניצול השואה נח פלוג ז"ל שנפטר לפני כשנה, היה ממקימי הקרן לרווחת נפגעי השואה ועמד במשך שנים רבות בראש מרכז הארגונים".

 

ח״כ עיסאוי פריג׳ (מרצ): ״סוף סוף יש לנו זוכה בתוכנית הריאליטי"נגיד נולד". חבל שהמנצח הודח בפרק הראשון, רק כדי לחזור בפרק האחרון".

השתתפו בכתיבה אמנון אטד, גיל קליאן וחן פונדק

בטל שלח
    לכל התגובות
    x