$
בארץ

נחשף בכלכליסט

הטלפון מפישר החזיר את פלוג למירוץ לתפקיד נגיד בנק ישראל

השיחה בין ראש הממשלה לנגיד בנק ישראל לשעבר נערכה לפני כעשרה ימים; נתניהו ולפיד צפויים להכריע היום מי ימונה לתפקיד

גולן חזני 06:5820.10.13

שיחת טלפון שקיבל בנימין נתניהו מסטנלי פישר לפני כעשרה ימים, היתה בין הגורמים שהחזירו את ד"ר קרנית פלוג לשורת המועמדים לתפקיד נגיד בנק ישראל. ל"כלכליסט" נודע כי השיחה התקבלה לפני ועידת קרן המטבע העולמית שאליה יצאה פלוג באותם ימים, ובמהלכה נפגשה עם בכירים בקרן.

 

פלוג הגיעה ביום חמישי האחרון לפגישת עדכון שוטפת עם נתניהו במסגרת תפקידה כנגידה בפועל מאז פרישתו של פישר. היא היתה המומלצת של פישר לתפקיד, אולם נתניהו סירב לבחון את מועמדותה מבלי שנתן את הסיבה לכך ואף שהופעל עליו לחץ בכלי התקשורת ומצד מקורבים ובכירים בבנק ישראל.

 

סטנלי פישר וקרנית פלוג. ממלאת המקום חזרה למירוץ סטנלי פישר וקרנית פלוג. ממלאת המקום חזרה למירוץ צילום: מיקי נועם אלון

 

הפלונטר שנוצר לגבי שלושת המועמדים האחרונים, פרופ' מריו בלכר, פרופ' צבי אקשטיין וויקטור מדינה הוביל עם השיחה מפישר לבחינה מחודשת ורצינית של מועמדותה של פלוג. בשיחות האחרונות בין נתניהו ללפיד עלה הפעם שמה של פלוג כמועמדת פשרה. לפיד תומך באקשטיין ולא מוכן לשקול בשום אופן את מועמדותו של מדינה שזוכה לתמיכה של נתניהו. סיכוייו של בלכר ירדו לאחר שגורמים שונים התבטאו בפני נתניהו לגבי חוסר ההתאמה שלו לתפקיד.

 

אקשטיין זוכה לתמיכה מהותית מלפיד, אבל העובדה שבחירה כזו תוצג כניצחון של לפיד צפויה לפגוע בסיכוייו. עם זאת, לאחר ששלשום לא הצליחו נתניהו ולפיד להיפגש, הרי שהחלטה סופית צפויה היום.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x