$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

חוזרת לתמונה: נתניהו שוקל להציע לפלוג את תפקיד הנגידה

ל"כלכליסט" נודע כי שמה של המשנה לנגיד בנק ישראל עלה בשיחות בין רה"מ לשר האוצר; נתניהו התנגד למינויה, אך עתה הוא מתלבט; לפיד תומך בצבי אקשטיין

גולן חזני 19:5118.10.13

קרנית פלוג, המשנה לנגיד בנק ישראל, חוזרת לתמונה בסוגיית בחירת הנגיד הבא: ל"כלכליסט" נודע כי שמה של פלוג עלה בשיחות שנערכו ביומיים האחרונים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר האוצר יאיר לפיד - שיחות שדנו בבחירת הנגיד הבא. שלושת המועמדים לתפקיד, שנחשבו עד כה לסופיים, הם צבי אקשטיין, מריו בלכר ו-ויקטור מדינה. פלוג ממלאת באופן זמני את מקומו של סטנלי פישר, שפרש מתפקידו לפני כשלושה וחצי חודשים. בחדשות ערוץ 2 פורסם הערב (ו') כי נעשתה פנייה ללארי סאמרס, לשעבר שר האוצר של ארה"ב, כדי שיקבל את התפקיד, אך הוא סירב להצעה.

 

 

 

נתניהו שהתנגד למינויה של פלוג בעבר, העלה את השם בשיחות, והוא מתלבט בינה לבין שלושת המועמדים האחרים. פלוג נהנית מתמיכה בקרב בכירים בבנק ישראל והשבוע שהתה בוושינגטון לשם הגיעה לוועידת קרן המטבע, ונפגשה עם היו"רית החדשה של הבנק הפדרלי, ג'נט ילן.

 

 

פלוג. תתמנה? פלוג. תתמנה? צילום: עמית שעל

 

לפיד תומך במינויו של אקשטיין, אולם כאמור לא הושגו הסכמות נכון לעכשיו בינו ובין נתניהו, ועד לכניסת השבת לא יצאה הודעה על מינויו של נגיד. השיחות צפויות להימשך במוצאי שבת וביום ראשון.

 

את תגובת פלוג לא ניתן היה להשיג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x