$
בארץ

הפעם זה סופי? לפיד ונתניהו: מינוי נגיד לבנק ישראל - עד יום ראשון

שר האוצר וראש הממשלה נועדו הערב במשך כשעתיים ודנו בשורה של נושאים; למרות ההערכות, השניים לא הכריזו על זהות נגיד בנק ישראל הבא

כלכליסט 23:3916.10.13

עדיין אין נגיד לבנק ישראל. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, יאיר לפיד, נועדו הערב בלשכת ראש הממשלה בכנסת במשך כשעתיים ודנו בשורת נושאים. השניים סיכמו להודיע על זהות הנגיד החדש לבנק ישראל עד ליום ראשון.

 

במהלך היום נשמעו הערכות שלפיהן השניים יכריזו היום על זהות הנגיד החדש.

 

 

המועמדים לתפקיד הנגיד - מריו בלכר, צבי אקשטיין וויקטור מדינה המועמדים לתפקיד הנגיד - מריו בלכר, צבי אקשטיין וויקטור מדינה צילום: בלומברג אביגיל עוזי אוראל כהן

 

הפגישה בין נתניהו ולפיד התקיימה לאחר שחברי ועדת טירקל לבחינת מינויים בכירים העבירו לראש הממשלה את המלצותיהם בתחום טוהר המידות לגבי שלושת המועמדים לתפקיד - פרופסור מריו בלכר, פרופסור צבי אקשטיין וויקטור מדינה. חברי הוועדה סבורים כי אין מניעה למנות את כל אחד מהשלושה לתפקיד.

 

מי שאמור להביא בסופו של דבר את מינוי הנגיד לאישור הממשלה הוא נתניהו, אולם הדבר יעשה בתיאום ובהסכמה עם לפיד. טרם נקבע המועד שבו תידרש הממשלה להצביע על המועמד שיביא נתניהו לאישורה.

 

בסוף יוני פרש פרופ' סטנלי פישר פרש מתפקיד הנגיד; מי שממלאת את מקומו מאז היא המשנה לנגיד, ד"ר קרנית פלוג - שנתניהו אינו מעוניין למנות לתפקיד. יעקב פרנקל וליאו ליידרמן שנבחרו לתפקיד - ויתרו על מועמדותם. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x