$
בארץ

המכללות הטכנולוגיות החלו בשביתת רעב

זאת לאחר שנוכחו היום בוועדת העבודה והרווחה כי אין שינוי בעמדת משרדי האוצר והכלכלה לגבי הבקשה שלהם לתקצוב חירום בגובה 80 מיליון שקל. אם לא יהיו התקדמויות, מתכננים פורום המכללות הטכנולוגיות להשבית את הלימודים החל מיום ראשון הקרוב

חן פונדק 13:4716.10.13
מנכ"לי המכללות הטכנולוגיות החליטו להתחיל מרגע זה את שביתת הרעב. זאת לאחר שנוכחו היום בוועדת העבודה והרווחה כי אין שינוי בעמדת משרדי האוצר והכלכלה לגבי הבקשה שלהם לתקצוב חירום בגובה 80 מיליון שקל. אם לא יהיו התקדמויות בימים הקרובים, מתכננים פורום המכללות הטכנולוגיות להשבית את הלימודים החל מיום ראשון הקרוב. יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, אורי רשטיק, הודיע בדיון כי אם עד סוף החודש לא תסתיים השביתה, יצטרפו אליה כלל הסטודנטים ברחבי הארץ.

 

ביום שני התקיים דיון מיוחד בנושא המכללות הטכנולוגיות בוועדת העבודה והרווחה בראשות חיים כץ (ליכוד). בדיון הודיעה סגנית שרת הפנים, פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו), כי שר האוצר יאיר לפיד העביר לה מסר דרך ח"כ עופר שלח (יש עתיד) כי הוא מתכוון להתערב במשבר באופן אישי.

  

כץ. "לשם מה שביתת רעב? כדי שירדו אליכם בעוד שבועיים עם פיצה? אם בנט הולך לבית הכנסת בשבת, תחכו לו בפנים ותחלקו פלאיירים למתפללים" כץ. "לשם מה שביתת רעב? כדי שירדו אליכם בעוד שבועיים עם פיצה? אם בנט הולך לבית הכנסת בשבת, תחכו לו בפנים ותחלקו פלאיירים למתפללים" צילום: נועם מושקוביץ'

 

לפיד לא אישר או הכחיש זאת, אולם ממשרדי הממשלה לא נוצר קשר עם המכללות. אתמול בערב הוציאו המשרדים הודעה משותפת שהם נערכים למתווה הרב שנתי שהציעו, לפיו בחמש שנים הקרובות יתווסף למכללות סכום של 90 מיליון שקל. בהודעה נכתב כי "המתווה גובש על ידי גורמי המקצוע הבכירים במשרדים, תוך ניהול דיונים מקיפים עם ראשי המכללות ותוך השקעת שעות עבודה רבות בנושא בחודשים האחרונים".

 

למתווה הצטרפה רשת אורט, אולם שאר המכללות דחו אותו שכן הם מבקשים שבשנים הקרובות יוקצה להם 140 מיליון שקל, וכבר השנה 80 מיליון שקל מתוך זה.

 

היום נערך דיון סוער בוועדת העבודה לנוכח הודעה זאת.

 

יו"ר פורום ראשי המכללות הטכנולוגיות, ד"ר יוכבד פנחסי-אדיב אמר היום: "זה יום עצוב. ה'פוליטיקה החדשה' טפחה על פנינו. מנהלי המכללות דרים באוהל ליד משרד האוצר ושר האוצר אפילו לא מתעניין בנו? ואיפה שר הכלכלה? בנט עשה לנו אקזיט, ולפיד תרגיל מסריח: הוא ניסה לפלג בין רשת אורט, החברה בפורום אך נסמכת על מקורות תקציביים אחרים, לשאר המכללות, והציע לאורט 90 מיליון שקלים. זה לא יצליח לו".

 

כץ אמר למכללות בדיון שרצוי כי ימנעו משביתת הרעב: "זה לא יעניין את השרים. לשם מה שביתת רעב? כדי שירדו אליכם בעוד שבועיים עם פיצה?". במקום זה הציע להם כץ לעקוב אחרי השרים לפיד ושר הכלכלה נפתלי בנט לכל מקום: "אם בנט הולך לבית הכנסת בשבת, תחכו לו בפנים ותחלקו פלאיירים למתפללים. שתפו את הסטודנטים וגייסו אותם להפגנות. הקפידו שהכל יהיה במסגרת החוק. אתם עושים עבודת קודש ונלחמים למען חינוך ילדינו".

 

סגנית שר הפנים קירשנבאום התאכזבה מחוסר תגובת לפיד ובנט: "בכל פעילותי בכנסת אני לא זוכרת התעלמות כל כך בוטה של שני משרדים כלכלה ואוצר מניהול משבר. לאחרונה יש עודף נאומים פופוליסטיים בנושא הדאגה לעתיד הצעירים ולמעמד הביניים במדינת ישראל אך לצערי כאשר מגיעה השעה לעשות ולבצע -מעשים אין. אני מקווה שלגברת כהן יש את הכסף לשלוח את ילדיה לאוניברסיטה ולמכללה פרטית".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x