$
בארץ

נדחתה עתירה להקפאת תכנון מתקני קליטת הגז בעמק חפר ויקנעם

העותרים טענו כי מדובר בדיל פוליטי שנכפה על תושבי האזור ע"י נתניהו. שופטי בג"ץ: "מדובר בעתירה מוקדמת, יהיה זמן להתנגדויות"

ליאור גוטמן 11:5714.10.13

בג"ץ דחה עתירה להקפאת הליכי התכנון של מתקני קליטת הגז בעמק חפר ויקנעם.  

העתירה הוגשה בין השאר על ידי עיריית יקנעם, מועצה אזורית מגידו ותושבי רמות מנשה, שביקשו לעצור לאלתר הליכי תכנון למאגרי הגז מהים התיכון ביבשה בטענה שמדובר בדיל פוליטי שנכפה על תושבי האזור על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו. עוד נטען שההליך יביא לפגיעה נופית ובמי התהום, תוך העמדת תושבי הסביבה בסיכון.  

 

אשר גרוניס, נשיא בית המשפט העליון. דחה העתירה אשר גרוניס, נשיא בית המשפט העליון. דחה העתירה צילום: אלכס קולומויסקי

 

הרכב של שלושה שופטים, בראשות נשיא ביהמ"ש העליון אשר גרוניס, קבע שמדובר בעתירה מוקדמת שאין טעם לדון בה עכשיו כיוון שהתוכנית הסופית להקמת מתקני הגז טרם הוצגה לאישור בועדות המחוזיות. לפיכך, כאשר היא תוצג רשמית, תעמוד בפני העותרים האפשרות להביע התנגדויות כאלו ואחרות.

 

"העותרים יוכלו אפוא להעלות את כל טענותיהם במסגרת השלב שנועד לכך בדין, אם יוחלט להעביר את התוכנית להערות הוועדות המחוזיות. ככל שתאושר התוכנית בסופו של יום – תגיע שעתה של הביקורת השיפוטית, אם תהיה עילה לכך. בנקודת הזמן הנוכחית, העתירה היא מוקדמת. למותר לציין כי טענות כל הצדדים שמורות להם", נקבע בהחלטת בג"ץ. ביהמ"ש הטיל על כל אחת מהעותרות תשלום הוצאות בסך 10,000 שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x