$
בארץ

רעש אדמה עז בכרתים הורגש בישראל

לפי המכון הגיאולוגי האמריקני הרעש היה בעוצמה של 6.4 דרגות והתרחש בשעה 16:10 (שעון ישראל). הרעש הורגש היטב באזורים שונים בישראל. מירה מרמת גן: "אני גרה בקומה התשיעית. הכורסה התנדנדה. הכלבה הסתכלה עליי בתדהמה"

ynet 17:4112.10.13
רעש אדמה עז בכרתים הורגש גם בישראל. לפי המכון הגיאולוגי האמריקני, הרעש היה בעוצמה של 6.4 דרגות והתרחש בשעה 16:10 לערך. לעת עתה, לא ידוע על נפגעים. ד"ר אורי פריזלנדר, מנהל המכון הגאופיסי בישראל, מסר ל-ynet: "אנחנו יודעים שהייתה רעידה חזקה בכרתים ואנחנו עוקבים אחריה".

 

מוקד הרעש היה כ-70 קילומטרים ממערב לחאניה שבאי כרתים ובעומק של 15 קילומטרים מתחת לפני הים. כך לפי המכון האמריקני. טרייסי, תיירת בריטית ששוהה בכרתים, כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "עכשיו חוויתי את רעידת האדמה הראשונה שלי. זה היה מפחיד, אבל הכול בסדר".

 

(ארכיון) (ארכיון) צילום: shutterstock

כוחות המשטרה ומכבי האש בכרתים לא דיווחו על נפגעים או על נזק משמעותי, אך כלי התקשורת ביוון הציגו תמונות של אזרחים מבוהלים שיצאו מבתיהם והוסיפו כי אזעקות בתי עסק ומכוניות הופעלו בעקבות הרעש. בשעה שעברה מאז האירוע, הורגשו באי היווני עוד שלוש רעידות משנה נוספות, בעוצמות נמוכות יותר.

 

מירה מרמת גן סיפרה: "אני גרה בקומה התשיעית, הכורסה התנדנדה. יש לי ויטרינה עם מיניאטרות והיא התחילה לזמזמם, היה מפחיד לרגע. לשמחתי זה נמשך שניות ספורות 10-15 שניות. הכלבה נעמדה והסתכלה עליי בתדהמה, לא הבינה מה קורה".

 

מקסים מתגורר בקומה שלישית בפתח תקווה והרגיש את הרעש: "הרעידה הראשונה הורגשה חזק ממאוד במשך 3-4 שניות ואז היא נחלשה ונמשכה בערך כ-10-15 שניות. ראיתי את זה טוב מאוד על מסכי המחשב שעומדים על השולחן אצלי בחדר שהמשיכו לנוע קדימה ואחורה בזמן הזה".

 

בני הזוג יהודה ויהודית אלוני מפתח תקווה הרגישו אף הם ברעידה בדירתם שבקומה הרביעית. "התעוררנו מהשינה והרגשנו שהמיטה זזה. זה נמשך כמה שניות", סיפרו.

 

 

רעש האדמה הורגש גם בדרום ותושבי קריית גת, באר שבע והנגב המערבי דיווחו על תנודות מאוד קלות של חפצים בבית. יוסי אלול, שגר בקומה השלישית בבניין בקריית גת, סיפר: "ישבנו בבית, הילדים היו בחדרים ואנחנו היינו במטבח, פתאום הרגשנו שהשולחן זז והכלים שהיו עליו רעדו כולם ביחד, אז הבנו שזאת רעידת אדמה. זה נמשך כמה שניות בודדות".

 

יוון סובלת מרעידות אדמה רבות, מרביתן ללא נפגעים, אך בשנת 1999 גרמה רעידה בעוצמה 5.9 למות 143 בני אדם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x