$
בארץ

סתיו שפיר: "אין סיבה שההעברות התקציביות לא יועברו אלינו במייל"

ח"כים בוועדת הכספים זועמים שלא קיבלו פירוט מראש במייל על ההעברות התקציביות שאושרו היום: "נסיון לייצר חוסר שקיפות"

חן פונדק 15:1208.10.13

"העברות תקציביות צריכות להיות שקופות לציבור ולכן זה צריך להיות באינטרנט. אין שום סיבה שבמאה ה-21 לא יהיה ניתן להעביר את ההעברות התקציביות במייל. כולנו יודעים שזה ניסיון לא לייצר שקיפות - כך אמרה היום (ג') ח"כ סתיו שפיר (העבודה) בישיבת ועדת הכספים שבה אושרו העברות תקציביות.

 

הוועדה המשיכה לאשר היום את ההעברות התקציביות שהגיש בחודש האחרון משרד האוצר. זאת לאחר שהמשרד הכריז לפני שבוע על נוהל שקיפות חדש, שלפיו הפירוט יועבר לוועדה שבוע לפני כן, וחברי הכנסת יוכלו להגיש עד יומיים לפני ההצבעות שאלות לגבי העברות והמשרד ישתדל לענות טרם הדיון.

 

אלא שהח"כים בוועדה הביעו חוסר שביעות רצון מכך שהם אינם מקבלים את הפירוט במייל, אלא מקבלים זאת בעותק מודפס ידנית או סרוק על ידי עובדי הוועדה, כאשר העותק הסרוק מתבושש להגיע.

 

יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי צילום: עמית שעל

 

יו"ר וועדת הכספים ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) השיב: "קיבלנו החלטה להעביר את זה ביום רביעי לפני הדיונים. את מקבלת את ההעברות ביד שבוע לפני זה. תוך שתי דקות זה עובר לעיתונות".

 

חברי הכנסת החרדים יעקב ליצמן ומשה גפני מיהדות התורה התפרצו על סלומינסקי ונציגי האוצר כאשר לא פירטו מהו סעיף "פעולות מיוחדות", בהעברת 1.2 מיליארד שקל לרזרבה של מערך החירום במשרד הפנים.

 

כמו כן, בדיון הציגו מי הוא המפעל הפרטי שהיה אמור להיות אחראי על ניקוי הפלדה מעכו. ביום ראשון הציג משרד האוצר בקשת העברה של 8.8 מיליון שקל לניקוי הפלדה למפעל פרטי, ללא פירוט מי הוא אותו מפעל. היום הסבירו כי מדובר במפעל שהיה שייך לכור והתפרק ביולי 2001. החלטת הממשלה באותה שנה קבעה לסייע בניקוי השטח. מאז לא קוימה החלטת הממשלה והתקיים הליך בג"ץ של אדם טבע ודין נגד המדינה על אי ניקוי השטח.

 

העברות שאושרו היום:

 

  • 34 מיליון שקל לעודפים מחויבים לתקצוב פעילות הבינוי של הנהלת בתי המשפט.
  • 23 מיליון שקל בתוך משרד החקלאות.
  • 133.3 מיליון שקל לחטיבה להתיישבות לטובת לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים שפונו בהתנתקות.
  • 10 מיליון שקל למערך החירום במשרד הפנים ו-1.2 מיליארד שקל לרזרבה.
  • 260 מיליון שקל לפרויקט הפרדה במקור לרשויות מקומיות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x