$
בארץ

עוזי דיין בעקבות לפיד: "היורדים לגרמניה מאוסים עלי"

סגן הרמטכ"ל לשעבר ויו"ר מפעל הפיס הוסיף "הירידה מהארץ - בגידה ברעיון הציוני"; "לישראלים שמתרצים את ירידתם במצב החומרי, אזכיר שהאנטישמיות טענה - היהודים, היכן שטוב להם, שם מולדתם"

כלכליסט 14:4206.10.13

לאחר תקיפתו של יאיר לפיד את היורדים מהארץ, מצטרף אליו עוזי דיין , סגן הרמטכ"ל יו"ר מפעל הפיס. הוא כתב בפייסבוק: "לעולם תהיה בעיני הירידה מהארץ בגידה ברעיון הציוני – שיבת העם היהודי למולדתו. אלה שיורדים לגרמניה גם מאוסים עלי".

 

עוזי דיין. "הירידה מהארץ - בגידה ברעיון הציוני" עוזי דיין. "הירידה מהארץ - בגידה ברעיון הציוני" צילום: אלכס קולומויסקי

 

דיין עוד אמר "נכון, יש דברים רבים לתקן בארצנו, אבל לתקנם צריך רק בארצנו", והוסיף כי "לישראלים שמתרצים את ירידתם במצב החומרי, אזכיר שהאנטישמיות טענה - היהודים, היכן שטוב להם, שם מולדתם. הציונות גורסת שליהודים יהיה טוב רק במדינת היהודים". לדבריו, "מותר לכל אדם לגור היכן שיבחר ולי מותר לומר את דעתי על כך".

 

לפני כשבוע עורר שר האוצר יאיר לפיד סערה ציבורית, לאחר שאמר כי "תסלחו אם אני קצת חסר סבלנות לאנשים שמוכנים לזרוק לפח את הארץ היחידה שיש ליהודים, כי בברלין נוח יותר".

 

הפוסט עורר תגובות מעורבות. אחד המגיבים ענה לדיין כי "זה קל לבקר אנשים שמתמודדים עם מצב שונה משלך. אתה כנראה לא יודע מה זה לקנות דירה ראשונה כיום בישראל, ואיך ההרגשה כשאתה מגלה שהממשלה לא רק שלא רוצה לפתור את בעיית הדיור אלא שהיא מרוויחה ממנה ומעודדת אותה. אם הדור שלנו היה רואה נסיון כנה ואמיתי להוריד את מחירי הדיור הבלתי נסבלים אז אולי דברים היו שונים".

 

נראה כי דיין אכן רחוק ממעמד הביניים. עלות שכרו כיום - כ-912 אלף שקל בשנה. לפני כשנתיים, לאחר שנתניהו מינה את דיין ליו"ר מפעל הפיס עלות השכר של יו"ר מפעל הפיס היתה יותר מ-2 מיליון שקל בשנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x