$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

ועד נמל חיפה מאשים: ההנהלה מסכנת את חיי העובדים כדי להעלות תפוקות עבודה

ההנהלה טוענת שהעובדים משבשים את עבודה. עם זאת, במכתב שנשלח לסמנכ"ל המשאבים של הנמל נטען כי הירידה בתפוקה נובעת מההקפדה על הוראות הבטיחות שקבעה ההנהלה

ליאור גוטמן 16:5101.10.13
"צר לנו שבעקבות רצונכם להגיע לתפוקות גבוהות של מנופי הגשר הנכם מוכנים לעבור על חוקי הבטיחות ועל ידי כך לסכן חיי אדם. החל ממשמרת ב' בתאריך 1 באוקטובר 2013 תגרם ירידה בתפוקות באופן ישיר והדבר על אחריותך ואל לך להאשים את העובדים" - כך הצדיק היום (ג') ועד עובדי נמל חיפה את השיבושים שנרשמים בנמל. במכתב שנשלח מטעם ועד העובדים לסמנכ"ל משאבים של נמל חיפה יעקב לטבינסקי, ושהגיע לידי "כלכליסט", טוען ועד העובדים שהדיווחים על האטה בעבודה לא הגיעו מצד העובדים. "מבדיקות שנעשו בשטח עם העובדים לא ידוע על שום עיצומים (בשעות הבוקר - ל"ג) ואין הפרת הסכמים עם העובדים, וכמו כן לא ניתנה הנחייה לגרום לשיבושי עבודה בנמל".

 

נמל חיפה נמל חיפה צילום: בלומברג

 

איך מסבירים העובדים את ההאטה לכאורה בתפוקת העבודה? לטענת העובדים, הנהלת הנמל עצמה פרסמה כללי בטיחות שאוסרות כניסה של עובדים למעברים חסומים, מה גם ש"עובד תפעול לא יכול לעבוד על כלי לא תקין מבחינה בטיחותית ומחובתו לדווח על תקלות", כמו גם לבצע את כל העבודה בנמל לפי כללי הבטיחות של משרד התחבורה.

 

המצב רק יחריף

 

בשעות הבוקר הודיעה הנהלת נמל חיפה שהיא תבטל תשלומי פרמיות לעובדים אם תפוקת העבודה הממוצעת ברציפי הנמל תהיה נמוכה ביחס לכוח האדם שמשובץ לכל משמרת, מה שהוביל אותם להבטיח שעד להודעה חדשה עובדים לא ישובצו למשמרות נוספות בכל סקטורים בנמל ולא ישלום גמול שעות נוספות לעובדים. "עובד שיסרב לכך לא ישובץ לעבודה ולא יהיה זכאי לשכר", הצהירו שם

 

בתגובה לצעדים מזהירים העובדים ש"ביטול שעות העבודה יגרום למחסור חמור בכוח אדם", מהלך שיוביל לטענתם ל"הקטנה ודאית בתפוקות" וגם "לפגיעה חמורה הבמתן שירות ללקוחות הנמל". עוד אומרים עובדי הנמל שהם פנו להסתדרות כדי להבהיר על חומרת החלטת הנהלת הנמל בעניין שיבוצי העבודה החדשים. "הננו זמינים בכל עת לכל קריאה שבה תחזור בך מהחלטותיך הקשות", מסכמים שם.

 

מהנהלת נמל חיפה סירבו להגיב לתוכן המכתב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x