$
בארץ

בדיקה ברכבת ישראל - האם כשל טכני במסילה גרם להתהפכות קרונות משא ליד באר שבע

רכבת משא שהובילה מטען ברום ואשלג ממפעלי ים המלח לחיפה התהפכה באזור קריית גת. רכבת ישראל מפעילה שירותי הסעות בין התחנות השונות בדרום הארץ

ליאור גוטמן 08:0124.09.13

רכבת ישראל בודקת משעות הבוקר מדוע התהפכה רכבת משא שהובילה מטען ברום ואשלג ממפעלי ים המלח לחיפה. מעט אחר חצות (ג) התקבלה קריאה על התהפכות מספר קרונות שהובילו חומרים מסוכנים, מה שהוביל לסגירת הקו מקריית גת לבאר שבע. התהפכות של קרונות היא מאורע נדיר ברכבת ישראל, כאשר המקרה הבולט בשנים האחרונות היה התהפכות רכבת הנוסעים ב-2006 באזור בית יהושוע, אסון שנגרם לאחר התנגשות ברכב פרטי והסתכם בחמישה הרוגים ועשרות פצועים.

 

רכבת ישראל רכבת ישראל צילום: ערן גרנות

 

בשלב זה מעריכים צוותים מקצועיים של הרכבת בשיתוף המשרד להגנת הסביבה את חומרת האירוע לרבות השאלה האם נרשמה גם דליפת החומרים שמסוכנת לציבור. רכבת ישראל מפעילה שירותי הסעות ("שאטלים") בין התחנות השונות בדרום הארץ. ברכבת ישראל לא יודעים מדוע התהפכה הרכבת או מתי ייפתחו הקווים לתנועה.

 

למזלה של רכבת ישראל, בהתהפכות הבוקר לא נרשם אבדן בחיי אדם והבחינה כרגע נעה בשלושה מישורים. הראשון הוא האם פעולת המסוטים על המסילה, שמכוונים את פעולת הרכבת, הייתה תקינה. הבדיקה השנייה היא לגבי משקל המטען שהובילה הרכבת ואילו הבדיקה השלישית היא לגבי נהגי רכבת המשא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x