שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בנק ישראל חותך את תחזית הצמיחה לשנת 2013 ל- 3.6%

זאת לעומת 3.8% בתחזית הקודמת שלו. עוד צופה הבנק כי בניכוי ההשפעה של הפקת הגז הטבעי מקידוח תמר על מדידת התוצר, הצמיחה תסתכם בשנה הנוכחית רק ב-2.6%

אמנון אטד 15:5123.09.13
בנק ישראל חותך את תחזית הצמיחה שלו למשק הישראלי לשנת 2013, וכעת הוא מעריך שהמשק יצמח השנה רק בשיעור ריאלי של 3.6%, לעומת 3.8% בתחזית הקודמת שלו שפורסמה לפני שלושה חודשים. עוד צופה הבנק כי בניכוי ההשפעה של הפקת הגז הטבעי מקידוח תמר על מדידת התוצר, שכמעט לא תתרום השנה דבר לא לתעסוקה ולא להכנסות המדינה ממסים, הצמיחה תסתכם בשנה הנוכחית רק ב-2.6%. תחזית בנק ישראל לשנת 2013 אופטימית קצת יותר מהאומדן של הלמ"ס, שהעריכה בשבוע שעבר כי המשק יצמח השנה, כולל השפעת הגז הטבעי, רק ב- 3.4%.

 

אסדת קידוח גז אסדת קידוח גז צילום: אלעד גרשגורן

 

מהתחזית המקרו-כלכלית התלת-חודשית שמפרסמת היום (ב') חטיבת המחקר של בנק ישראל ניתן ללמוד על הנזילות הרבה של תחזיות הצמיחה של הבנק. לפני חצי שנה העריכו כלכלני בנק ישראל כי בשנת 2014 יצמח המשק הישראלי ב-4%. לפני שלושה חודשים הם עדכנו את תחזית הצמיחה שלהם כלפי מטה ל-3.2%, והיום הם שבים ומעדכנים אותה כלפי מעלה, הפעם ל- 3.4%.

 

יחד עם תחזית הצמיחה, מפרסם בנק ישראל גם את תחזיתו להרכב השימושים של התוצר. להערכת הבנק, סך היבוא האזרחי, ללא יהלומים, יקטן השנה ב- 6.1%. היצוא ללא יהלומים וללא חברות הסטארט-אפ יקטן ב- 1.1%, והשקעה בנכסים קבועים תקטן השנה ב- 5.4%. לעומת ירידות אלה, צפויות להירשם השנה עליות בצריכה הציבורית האזרחית (5%) ובצריכה הפרטית (3.7%).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x