$
בארץ

ועד עובדי הדואר פוצץ ישיבת הנהלה: "אין מנהיגות בארגון"

במקביל לשביתת האזהרה ביום שישי, התפרצו נציגי ועד עובדי הדואר לישיבת הנהלה ודרשו מהמנכ"ל להסביר איך הוא מתכוון לחלץ את החברה מהמשבר

אופיר דור 19:5821.09.13

אין רגע דל בדואר ישראל: הלחץ מצד בעלי האג"ח והורדת הדירוג מצד מידרוג יוצרים מתח הולך וגדל בארגון. היום נודע כי במהלך השבוע התפרצו נציגי ועד העובדים לישיבת הנהלה - וגרמו לפיצוצה.

 

העובדים דרשו ממנכ"ל דואר ישראל, חיים אלמוזנינו, תשובות לגבי מצב הארגון והפתרונות שהוא מתכוון ליישם כדי להוציא אותו מהמשבר. בהנהלת הדואר טוענים כי האשם המרכזי במצב הארגון הוא במדינה שלא עדכנה את תעריפי הדואר. ואולם בוועד העובדים מאשימים במקביל את ההנהלה והמנכ"ל בחוסר מנהיגות, ובעבר כבר קראו להתפטרותו של אלמוזנינו.

 

במקביל ביום שישי האחרון השביתו עובדי הדואר את פעולת הסניפים. היא הוגדרה כשביתת אזהרה בת יום אחד. בוועד, המייצג 7,000 עובדים, טוענים כי קיים מחסור מהותי בכוח אדם בסניפים, שגורם לתורים ארוכים וללחץ על העובדים. לדברי הוועד, הם בחרו שלא להודיע על השביתה מראש לתקשורת ולקיים אותה ביום שקט יחסית ודליל בלקוחות - כדי לא להסלים עוד יותר את יחסי העבודה הטעונים.

 

מנכ"ל דואר ישראל, חיים אלמוזנינו מנכ"ל דואר ישראל, חיים אלמוזנינו צילום: עומר גנדלר

 

בהנהלת החברה אומרים כי ניסו להידבר עם הוועד מאז יום שלישי שעבר כדי למנוע את השביתה, בעוד בוועד טוענים כי לא ניסו ליצור קשר איתם כלל מאז שהכריזו עליה. מדובר בשביתה הראשונה מזה יותר מחמש שנים עליה מכריז הוועד בדואר, מה שמעיד עוד יותר על כך שהמתחים בארגון מתקרבים לנקודת הרתיחה.

 

בשבוע שעבר נחשף ב"כלכליסט" כי המשקיעים המוסדיים המחזיקים באג"ח של הדואר מגבירים את הלחץ על הנהלת החברה. זאת לאחר שנאמני האג"ח של הדואר דרשו מהנהלת החברה להימנע מכל השקעה העולה על 10 מיליון שקל אלא אם יוכח להם מראש כי היא כדאית. בדואר דחו על הסף את הדרישה וטענו כי מדובר "בדרישה המהווה התערבות בוטה בניהול החברה ונטילת שליטה דה פקטו בחברה מידי מדינת ישראל בגלל חשש עמום".

 

כמו כן, כאמור, בשבוע שעבר הורידה חברת מידרוג את דירוג האג"ח של הדואר מ-A2 ל-A3 באופק שלילי. כתוצאה מכך עולה הריבית המשולמת על יתרת החוב למחזיקי האג"ח והוצאות המימון של הדואר יגדלו.

 

מדואר ישראל נמסר כי "לצערנו, ועד העובדים החליט על שביתה של יום אחד. אנו מקווים שהוועד יתעשת וימנע פגיעה נוספת בשירות לציבור. פנינו מספר פעמים לוועד כדי להידבר עמו, אך נתקלנו בסירוב לקיים פגישה"

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x