$
בארץ

התנועה לחופש המידע ללפיד: פרסם את הפרוטוקולים המלאים בששינסקי 2

כאשר החלה הוועדה את עבודתה, פרופ' ששינסקי אמר כי הוועדה תפרסם את דיוניה, אלא שכבר בישיבתה הראשונה הוחלט כי יפורסמו רק סיכומים ללא שמות הדוברים

תומר גנון 12:5717.09.13
התנועה לחופש המידע פנתה לשר האוצר, יאיר לפיד, בדרישה לפרסם פרוטוקולים מלאים עם שמות הדוברים מדיוני הועדה לקביעת חלק המדינה במשאבי הטבע (ששינסקי 2). כאשר החלה הועדה את עבודתה, אמר היו"ר, פרופסור איתן ששינסקי, כי הוועדה תפרסם לעיון הציבור את דיוניה. אלא שכבר בישיבתה הראשונה של הועדה הוחלט כי במקום תמלילי הדיונים יפורסמו רק סיכומים ללא שמות הדוברים. זאת בשונה מהפרוטוקול שפרסמה למשל ועדת צמח, שעסקה במדיניות הממשלה בנושא משק הגז הטבעי.

 

שר האוצר יאיר לפיד שר האוצר יאיר לפיד צילום: עמית שעל

 

"השינוי בגישת הוועדה בכל הקשור לעריכת ופרסום הפרוטוקולים, אינו ברור ומעורר תמיהות באשר לשיקולים שעמדו מאחורי שינוי זה", כתבה מנכ"לית התנועה לחופש המידע, עו"ד אלונה וינוגרד. "מדובר בהחלטה שפוגעת ביסודות המינהל התקין ובמחויבות השלטון בשקיפות ובנאמנות לטובת הציבור באופן מלא". עו"ד וינוגרד הוסיפה כי: "התנהלות זו תוביל לכך שהציבור או מי מטעמו לעולם לא יוכל ללמוד מה קרה בחדרי הוועדה לאחר שהדלת נסגרה (...) לא ייתכן שוועדה שקמה לבחון סוגיות כה דרמטיות תפעל במחשכים".

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "ועדת ששינסקי 2 פועלת על פי סטנדרטים של שקיפות ובקרה. תכני הישיבות והחומר המוצג לחברי הוועדה מפורסמים באתר הוועדה בסמוך לסיום הדיון. לאחר שהחומרים מועלים לאתר, לציבור ישנה אפשרות למסור את הערותיו בזמן אמת דרך תיבת דואר אלקטרוני המיועדת לכך. כמו כן, הוחלט כי השימועים הציבוריים שתקיים הוועדה ישודרו בשידור חי בערוץ אינטרנטי פתוח לכלל הציבור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x