$
בארץ

יחכו לסוף אוקטובר: בג"ץ דחה את בקשת המדינה להקדים את הדיון ביצוא הגז

הדיון יתקיים ב-20 באוקטובר בשל הצטברות תיקים דחופים בביהמ"ש ופגרת סוכות. הדיון אמור להכריע האם הממשלה צריכה להעביר החלטה על יצוא הגז דרך מליאת הכנסת

ליאור גוטמן 17:2215.09.13
בג"ץ, דחה היום (א') את בקשת המדינה להקדים את הדיון בנושא יצוא הגז. לטענת בית המשפט, "בתקופה האחרונה הצטברו תיקים שהצריכו דיון דחוף, כולל בפני הרכב מורחב. עתה מצויים אנו ימים ספורים לפני פגרת סוכות. בנסיבות אלה אין אפשרות, למרבה הצער, להקדים את הדיון", ולכן הוא יתקיים ב-20 באוקטובר. במקור, הדיון היה אמור להתקיים מחרתיים (ג'), אולם הוא נדחה ביותר מחודש.

 

 

אסדת קידוח גז אסדת קידוח גז צילום: אלבטרוס

 

הדיון בבית המשפט אמור לעסוק בשאלה האם הממשלה רשאית להחליט על יצוא גז מישראל באופן עצמאי או שמא היא חייבת להעביר החלטה מסוג זה דרך מליאת הכנסת. העתירה לבג"ץ הוגשה בסוף יוני האחרון לאחר שממשלת ישראל אימצה את רוב מסקנות ועדת צמח לעניין משק האנרגיה וקבעה שניתן יהיה לייצא עד 40% מנפח המאגרים שהתגלו מול ישראל. מי שהגיש את העתירה היו ח"כ שלי יחימוביץ', ראובן ריבלין, אבישי ברוורמן ומשה גפני, אליהם הצטרפו ארגוני סביבה שונים. לצד המשיבים הצטרפה התאחדות התעשיינים, שטוענת שמבלי לאשר ייצוא מאגרי הגז לא יפותחו, והתעשייה תישאר ללא מקורות אנרגיה זולים.

 

ח"כ שלי יחימוביץ' בתגובה על החלטת בג"ץ: "דחיית הבקשה היא ההזדמנות של הממשלה להתעשת ולהודיע עוד לפני החלטת בג"ץ כי היא מעבירה את הדיון להליך של חקיקה מסודרת ושקופה. ההכרעה על יצוא הגז היא דרמטית והיא תשפיע לדורות על כלכלתה ועל בטחונה של ישראל. אסור שתתקבל במחטף ובלחץ של גורמים אינטרסנטים עתירי ממון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x