$
בארץ

מסתמן: יאושר מינויו של אורי שני כיועץ לקבינט הדיור

משרד המשפטים מגבש עם האוצר הסדר ניגוד עניינים לשני, לאור כהונתו כמנכ"ל פולאר השקעות, העוסקת בייזום פרויקטים לנדל"ן מניב

תומר גנון 16:4112.09.13
המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר, צפויה לאשר את בקשתו של שר האוצר, יאיר לפיד, למנות את מקורבו, אורי שני, ליועץ ללא שכר לקבינט הדיור. זליבר, כך עולה מהתייחסות שמסר משרד המשפטים, מגבשת עם היועץ המשפטי של האוצר, יואל בריס, הסדר ניגוד עניינים מתאים לשני, שיבחן את ההשלכות שיש לנכסיו ולעיסוקיו הנוכחיים על תפקידו העתידי כיועץ.
שני פועל בשנים האחרונות בתחום הנדל"ן. הוא מכהן מאז אוקטובר 2009 כמנכ"ל פולאר השקעות, העוסקת בין היתר בייזום פרויקטי בנייה נדל"ן מניב בישראל ובחו"ל. כמו כן, בין השנים 2007-2005 כיהן שני כמנכ"ל שיכון ובינוי מקבוצת אריסון, ובין 2005-2002 כיהן כמנכ"ל שיכון עובדים.

 

אורי שני אורי שני צילום: אוראל כהן

 

כן נבחנים קשריו האישיים של שני ללפיד. לאחר הבחירות בינואר 2013, שני היה מעורב במשא ומתן הקואליציוני מטעמו של יאיר לפיד ומפלגתו יש עתיד, זאת במקביל להמשך תפקידו בפולאר השקעות.

 

ממשרד המשפטים נמסר: "שאלת מינויו של מר אורי שני לתפקיד יועץ לקבינט הדיור נבחנת בימים אלה על ידי היועץ המשפטי של משרד האוצר, בתיאום עם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, לשם גיבוש הסדר ניגוד עניינים מתאים. במסגרת זאת, נבחנות ההשלכות שיש לנכסיו ולעיסוקיו הנוכחיים של מר שני על תפקידו העתידי כיועץ".

 

ממשרד האוצר נמסר: "הודעה מסודרת בדבר מינויו של אורי שני תצא לכשיושלם הסדר ניגוד העניינים מולו"
בטל שלח
    לכל התגובות
    x