$
רכב

בעלי רכב ישן, שימו לב: תוכנית גריטת מכוניות חוזרת בנובמבר

זאת לאחר 8 חודשי הפסקה. במסגרת תוכנית הגריטה יוכל בעלי מכונית שיוצרה עד 1993 לקבל 3,000 שקל עבורה. תקציב הגריטה יעמוד על 25 מיליון שקל על פני 5 שנים

תומר הדר 16:4709.09.13

לאחר הפסקה של כשמונה חודשים, בשל היעדר תקציב, תוכנית הגריטה למכוניות ישנות תשוב בחודש נובמבר.  

במסגרת תוכנית הגריטה יוכל בעליו של כל רכב שיוצר עד 1993 לקבל 3,000 שקל עבור מכוניתו. תקציב הגריטה יעמוד על 25 מיליון שקל על פני 5 שנים, ולפיכך השנה יעמוד התקציב על 5 מיליון שקל.

 

גריטת מכונית (ארכיון) גריטת מכונית (ארכיון) צילום: בלומברג

 

כפי שהיה נהוג עד כה, על מנת לגרוט מכונית ישנה יש לספק למגרש הגריטה רישיון רכב בתוקף, כלומר הרכב חייב להיות בעל טסט, הרכב עצמו צריך להיות נקי משיעבודים ועקולים ובנוסף על הרכב להיות במצב נסיעה תקין שיאפשר את הגעתו בנסיעה למגרש הגריטה.

 

לדברי משרד התחבורה, תוכנית הגריטה "מיועדת להוריד מהכביש כלי רכב ישנים הפולטים זיהום רב ואינם מצוידים במערכות בטיחות שיכולות למנוע תאונות או לצמצם את נזקיהן. נוסף על התרומה של התכנית לאיכות הסביבה, שיפור הבטיחות ושמירה על חיי אדם, היא מקטינה את מספר גרוטאות הרכב המושלכות בערים ובצידי הדרכים, וכן מביאה להגדלת מחזור חומרי הגלם של הרכב".  מתחילת הפעלת התוכנית ועד היום נגרטו כ- 25,000 כלי רכב ישנים.

 

עפ"י משרד התחבורה, ישנם שני שלבים בתהליך גריטת הרכב:

 

  • שלב ראשון: ביטול רישיון הרכב. על בעליו הרשום של הרכב בלבד, להגיע לאחד ממשרדי הרישוי כשברשותו רישיון הרכב, תעודה מזהה וצ'ק מבוטל. במשרד הרישוי יגיש בעל הרכב בקשה לביטול רישום הרכב ויופק רישיון רכב זמני ל- 48 שעות.

 

  • שלב שני: מסירת הרכב באתרי גריטה מורשים. על בעליו הרשום של הרכב או מיופי כוח (יש למלא את טופס ייפוי הכוח של אדם פרטי או את טופס ייפוי הכוח של תאגיד) להגיע לאחד מאתרי הגריטה המורשים עם רישיון הרכב הזמני ותעודה מזהה של בעל הרכב. לאחר זיהוי הרכב ובעליו, הרכב יישאר באתר לצורך השבתה וגריטה. תוך 45 ימים מתום התהליך יזוכה חשבון בעל הרכב בסך 3,000 שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x