$
בארץ

סמנכ"ל בתעשייה האווירית אישר מענק לבן זוגה של בתו

רמי גראור טוען כי ועדת איתור בחרה בו לסמנכ"ל משאבי אנוש, אבל היו"ר היוצא דב בהרב החליט לפסול אותו. רשות החברות התערבה בתהליך ואסרה על הדירקטוריון להצביע על מועמדותו של גראור, המכהן כסמנכ"ל בחטיבה של תע"א

גולן חזני 07:3928.08.13

רמי גראור, סמנכ"ל משאבי אנוש של חטיבת בדק מטוסים בתעשייה האווירית (תע"א), תובע את החברה בטענה שוועדת איתור בחרה בו לסמנכ"ל משאבי אנוש והיו"ר הפורש דב בהרב סיכל את המינוי.

 

הבחירה בגראור נתמכה בידי המנכ"ל יוסי וייס, ובתביעה שהוגשה לבית הדין לעבודה בתל אביב נטען כי הנימוק לפסילה הוא שגראור, בתפקידו הנוכחי בחטיבה, שמונה 3,500 עובדים, היה מעורב במתן "מענק שימור" לרועי בר־גיל, עובד החברה, בתקופה שבה היה החבר של בתו. המענק ניתן לבר־גיל בפברואר 2009 וכעבור חודשיים הזוג נישא.

 

דב בהרב. היו"ר היוצא דב בהרב. היו"ר היוצא צילום: עמית שעל

 

מקורבים לנושא טוענים כי דירקטוריון החברה החליט לפסול את גראור בתום בדיקה רחבה שקיים משרד מיתר באמצעות עורכי הדין דני גבע ויובל ששון. לדבריהם, בבדיקה עלו ממצאים קשים שהובילו לפסילת המועמדות של גראור. בסוף מאי חשף "כלכליסט" כי רשות החברות אסרה על הדירקטוריון להצביע על מועמדותו של גראור בשל תלונות על התנהגותו.

גראור טוען כי שורה של גופים שבחנו את הנושא, ובהם מבקר הפנים של תע"א, פסקה כי לא נפל פגם במעורבותו במתן המענק. כמו כן הוא מאשים את בהרב שהציג בחוסר תום לב ומתוך שיקולים זרים את מעורבותו במתן המענק כניגוד עניינים.

 

גראור טוען כי בשנים 2007–2009 סבלה תע"א, ובמיוחד חטיבת בדק, מעזיבה מוגברת של כוח אדם צעיר לטובת תחום ההייטק. כדי לשמר את העובדים החליטה החברה להעניק מענקי שימור לצעירים אקדמאים מתחום ההנדסה ומדעי החברה. בשנים אלה אושרו מענקים ל־12 עובדים מומלצים מתוך 19 עובדים פוטנציאליים.

 

המנכ"ל יוסי וייס. אישר את המינוי המנכ"ל יוסי וייס. אישר את המינוי

 

לדברי גראור, בר־גיל היה בין חמישה שקיבלו מענק, לאחר שהמליצו עליהם ראש מינהל כספים, מנהל הכספים החטיבתי ומנהל החטיבה על פי קריטריונים שנקבעו מבעוד מועד.

 

עם זאת, לפי גרסת בהרב - כפי שהיא מופיעה במכתבים ששלח לגראור ושאותם מזכיר גראור בתביעתו - בעת מתן המענק היתה בתו של גראור בהיריון עם בנו של בר־גיל. גראור טוען שבאותם ימים בתו טרם סיפרה לו על ההיריון והוא שמע על החתונה שלושה שבועות בלבד לפני האירוע. לדבריו, במרץ 2009 דיווח על האירועים לסמנכ"ל משאבי אנוש של תע"א, מיד לאחר שנודע לו על החתונה, בהתאם לנוהלי החברה.

 

גראור טוען כי לפני המכרז לבחירת סמנכ"ל משאבי אנוש ביקש בהרב להכירו. לדבריו, כשציין בסיפוק מקצועי ובחיוב כי הוא מקיים מערכת יחסים תקינה וחיובית עם ועד העובדים ועם היו"ר ח"כ חיים כץ, שינה בהרב את יחסו אליו.

 

לדבריו, בהרב, לשעבר מנכ"ל אמדוקס, מינה את שלי גורדון, לשעבר מנהלת פיתוח באמדוקס, ל"ערכאת מיון עצמאית" במכרז, הנוספת לוועדת האיתור. הוא זומן לפגישה עמה כדי לבדוק אם "קיים פוטנציאל להיווצרות כימיה עתידית בינו לבין בהרב". לטענתו, לאחר אותן פגישות נפסל מינויו בדירקטוריון. עוד הוא טוען, באמצעות עורכי הדין ירון ליפשס ועמית גורביץ', כי דינה של החלטה זו להתבטל.

 

מתע"א נמסר כי "מדובר בתביעה מופרכת ומשוללת בסיס. מועצת המנהלים, לאחר בחינה מדוקדקת של העובדות, מצאה את המועמד לא ראוי לתפקיד. תשובה מפורטת תינתן לבית הדין".

 

את גראור ייצגו עו"ד ירון ליפשס וד"ר עמית גורביץ'

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x