שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מכה למדינה: בג"ץ דחה את פרסום המכרזים להקמת שני נמלים חדשים

בג"ץ קיבל את עמדת ההסתדרות וקבע שאין מקום להתערב בשלב זה בהליכים משפטיים שמתנהלים בבית הדין הארצי לעבודה, וביקש מהצדדים - המדינה מצד אחד וההסתדרות מצד שני - לעדכנו ב-2 בספטמבר על ההתקדמות במגעים

ליאור גוטמן 12:0822.08.13
בית המשפט העליון, בשבתו כבג"ץ, דחה היום (ה') את ערעור המדינה על החלטת בין הדין הארצי לעבודה לפיה יש להקפיא את פרסום המכרזים להקמת שני נמלים חדשים. הערעור הוגש לאחר שבין הדין הארצי הקפיא את פרסום המכרזים להקמת נמל חדש באשדוד ונמל חדש בחיפה, בטענה שעצם הקמתם בלי לקיים מו"מ עם העובדים מהווה פגיעה לכאורה בתנאי עבודתם של העובדים הקיימים, השופט צבי זילברטל קיבל לפיכך את עמדת ההסתדרות וקבע שאין מקום להתערב בשלב זה בהליכים משפטיים שמתנהלים בבית הדין הארצי לעבודה, וביקש מהצדדים - המדינה מצד אחד וההסתדרות מצד שני - לעדכנו ב-2 בספטמבר על ההתקדמות במגעים בין הצדדים. עו"ד שי צתקן, שייצג את ההסתדרות, אמר שהם "מברכים על החלטת בג"ץ. לא הייתה כל הצדקה להגשת העתירה בשעה שמתנהל דיון בבית הדין הארצי לעבודה לרבות הניסיון לערער על החלטת בית הדין וסמכותו".

צילום אווירי של נמל אשדוד צילום אווירי של נמל אשדוד צילום: מאיר פרטוש

 

אתמול (ד') התקיימה פגישה שנייה בין משרדי התחבורה והאוצר לבין נציגי הנמלים שם הוצג מתווה הרפורמה המתוכננת בענף הנמלים, שבבסיסה כאמור כוונת המדינה להקים שני נמלים חדשים. בראש צוות ההיגוי עומד מנכ"ל משרד התחבורה עוזי יצחקי, ומשתתפים בו נציגי משרד האוצר ונציגי חברת נמלי ישראל. מצד הנמלים משתתפים יו"ר ועד נמל אשדוד אבנינועם בן שושן ובכירי ההסתדרות.

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט" בפגישה הראשונה בשבוע שעבר דרשו ראשי ועדי הנמלים שהמדינה תממן את שדרוג הנמלים הקיימים כדי שאלו יוכלו להתחרות בנמלים החדשים. בין השדרוגים שהונחו על השולחן: העמקת הרציפים הקיימים והרחבתם, החלפת מנופים וערוגנים (ציוד הטעינה והפריקה) ושיריון שטחי עורף חדשים בנמלים לטובת אכסון מכולות. עלות הצעדים עלולה להסתכם במיליארדי שקלים. המדינה מסרבת בשלב זה לבקשות.

 

ממשרדי האוצר והתחבורה נמסר בתגובה לפסיקת בג"ץ ש"בג"צ קבע כי הטיפול בעתירה שהוגשה על ידי המדינה בעניין התחרות בנמלים יימשך לאחר הגשת עדכון מטעם הצדדים באשר להתקדמות ההידברות וההליך בבית הדין לעבודה. בג"ץ לא דחה את עתירת המדינה וקבע כי הטיפול בעתירה יימשך לאחר שהצדדים יעדכנו את בית הדין לעבודה. משרדי האוצר והתחבורה ימשיכו לפעול לקידום הקמת הנמלים הפרטיים החדשים על מנת לפתוח את נמלי הים לתחרות, דבר שיסייע להפחתת יוקר המחיה ויפתח את הסחר הבינ"ל של ישראל".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x