$
בארץ

ניצחון לכוח לעובדים: HOT העבירה את רשימת המועסקים בחברה

ההישג המשפטי בא בעקבות דרישת בית הדין לעבודה מחברת הכבלים להעביר את רשימות העובדים, שמהן נגזר מספר טפסי ההצטרפות הדרושים כדי להקים ועד ייצוגי

מיקי פלד 21:3718.08.13

HOT העבירה היום לוועד העובדים שקם מטעם ארגון "כוח לעובדים" את רשימת המועסקים בחברה. זאת, לאחר דין ודברים משפטי בשבוע שעבר והיום, כולל דרישה חוזרת ונשנית של בית הדין לעבודה מהחברה להעביר את הרשימות.

 

ההחלטה של בית הדין האזורי לעבודה מהיום, ששב ודרש מ-HOT לחשוף את רשימת המועסקים, אמנם לא נחשבת תקדים מחייב כפי שהיה קורה אם היתה ניתנת על ידי בית הדין הארצי, אך ניתן לראות בה ככזו שמסמנת כיוון כללי ברור. אחת הבעיות הקשות שבה נתקלים עובדים המעוניינים להקים ועד היא לדעת מהי גודל יחידת המיקוח שממנה נגזר שיעור העובדים שצריכים לחתום על טפסי ההצטרפות לארגון העובדים. החוק הגדיר שיעור זה כשליש מכל העובדים ביחידת המיקוח. הניצחון המשפטי של כוח לעובדים יאפשר מעתה לוועדים נוספים שיקומו לדרוש נתונים דומים גם כן.

 

הפגנה של עובדי HOT, ביולי הפגנה של עובדי HOT, ביולי

 

לפני כשבועיים הסלימו היחסים בין הצדדים, לאחר שההנהלה גררה כלי רכב של עובדים ששבתו שבוע. עוד לפני כן טענו עובדים כי ההנהלה כפתה על טכנאים ומוקדנים לעבור לעבוד במיקור חוץ תחת איום של פיטורים; הנהלת HOT הכחישה כל פעולה כגון זו.

 

עתה, על כוח לעובדים להראות כי יש לו את מספר הטפסים הדרוש על מנת שיוכר כארגון היציג של עובדי HOT. לדברי אנשי כוח לעובדים, יש להם חתימות של מעל 1,200 עובדים, כלומר יותר מהשליש הדרוש. במידה שאכן כך, זו תהיה ההתארגנות השלישית בשנתיים האחרונות בחברת תקשורת גדולה, לאחר עובדי פלאפון וסלקום שהתארגנו בהסתדרות.

 

מ-HOT נמסר כי היא מכבדת את החלטות בית  הדין ופועלת בהתאם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x