$
בארץ

דלית שטאובר: "יהיו התאמות בין שתי הרפורמות - אופק חדש ועוז לתמורה"

בימים האחרונים מאיימים מנהלים על פתיחת שנת הלימודים בבתי הספר השש שנתיים, אם לא יושג הסדר ותונהג רפורמה אחת בבתי הספר העל יסודיים

חן פונדק 14:4015.08.13
"אנחנו עובדים על כך שיהיו התאמות בין שתי הרפורמות - אופק חדש ועוז לתמורה, והשנה הבאה תוקדש לשיח שתייצר רפורמה אחת. אך לא מתוך אנדרלמוסיה ולא מתוך שבירת מוסכמות", כך אמרה מנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר בכנס היערכות לפתיחת שנת הלימודים תשע"ד של איגוד אגפי החינוך.  

דברי שטאובר מגיעים על רקע האיומים בימים האחרונים להשבית את פתיחת שנת הלימודים בבתי הספר השש שנתיים - בתי הספר המכילים חטיבות ביניים ותיכונים, אם לא יושג הסדר ותונהג רפורמה אחת בבתי הספר העל יסודיים.

 

מוקדם יותר היום הבהירה שטאובר ליו"ר ועדת החינוך של הכנסת עמרם מצנע, כי לפי הרפורמות לא ניתן להשבית את הלימודים.

 

ביום שעבר שלחו התאגדות המנהלים מכתב זועם לשר החינוך שי פירון: "אנו מנהלי בתי הספר השש שנתיים בכל רחבי הארץ בשיתוף ועד הפעולה של מורי התיכונים השש שנתיים, קוראים להביא יחד עמנו לפתרון מיידי וממצה של המצב הבלתי אפשרי בו צריך לנהל ולהתנהל בבית ספר אחד בו המורים עובדים במסגרת שתי רפורמות שונות, 'אופק חדש' בחטיבות הביניים כתות ז'-ט', 'עוז לתמורה' בחטיבה העליונה כתות י'-י"ב".

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: חיים צח

 

חודש קודם לכן, שלחו לפירון מכתב דומה באותו נושא דפנה לב, מנהלת מינהל החינוך, התרבות והספורט בתל אביב ורמי הופנברג סגן יו"ר איגוד אגפי חינוך, וסמנכ"ל חינוך בעיריית פ"ת.

 

למרות הדימיון בין שתי הרפורמות מבחינת הוספת שעות לימוד והעלאת שכר המורים, תלוש השכר שונה בין שתי הרפורמות וכך גם סדר היום של המורה.

 

כך בבתי הספר השש שנתיים, מורה שמלמד בשתי הרפורמות מקבל שני תלושי משכורת וטרם הוסדר כיצד מחשבת הפנסיה שלו. כך למשל, השנה בבית ספר שש שנתי של מועצה אזורית מנשה, לא ידעה המועצה כיצד לחשב בחודש הראשון את תלוש השכר של מורים אלו.

 

עוד נטען במכתבים כי אם מחלקים את המורים לפי הרפורמות על מנת להקל בתשלום, נוצר בעצם שני חדרי מורים, מה שיוצר יריבות בין המורים.

 

בנוסף לפי מכתב המנהלים, רוב בתי הספר השש שנתיים בארץ בהם תופעל בחטיבת הביניים בשנה הקרובה רפורמות "אופק חדש", אינם ערוכים מבחינת תשתיות פיזיות לפינות עבודה למורים וחדרים לשעות הפרטניות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x