$
בארץ

היקר היום יקר מאוד: לפיד חתם על צו להעלאת מסים על מוצרי יוקרה

מחירם של מטוסים, יאכטות, מקררים גדולים, פרוות ורכבי יוקרה יעלו בעשרות אחוזים עוד החודש. המהלך, שגובש ברשות המסים צפוי להגדיל את הכנסות המדינה ממסים בכ-110 מיליון שקל

הדר קנה ותומר הדר 14:2315.08.13

החל מיום ראשון הקרוב יתייקר המס על מוצרי היוקרה, זאת בעקבות צו עליו חתם שר האוצר, יאיר לפיד, היום (ה').  מדובר בצו המטיל מס על מוצרים כגון: מטוסים, יאכטות, מקררים גדולים, פרוות וכד'. בנוסף יגדל המס הקיים על רכבי שטח, טרקטורונים ומסכי טלוויזיה ענקיים. המהלך שגובש ברשות המסים צפוי להגדיל את הכנסות המדינה ממסים בכ-110 מיליון שקל.

 

הצו נחתם כחלק מהתוכנית לצמצום הגירעון וצמצום אי השוויון בנטל. במסגרת התכנית הכלכלית לשנים 2013 ו-2014 הוחלט להעלות את שיעורי מס הקנייה המוטלים על מוצרי יוקרה החייבים כבר היום במס קנייה ולהטיל מסים על מוצרי יוקרה נוספים שהיו פטורים ממס עד כה.

 

שיעור מס הקנייה על טרקטורונים ורכבי שטח יעלה מ-30% ל-50%, המס על מסכי טלוויזיה בגודל שעולה על 50 אינטש יעלה מ-15% ל-30%. בנוסף יוטל מס קנייה של 550 שקל על מקררים שגודלם מעל 800 ליטר.

 

טלוויזיה 90 אינטש של שארפ. המס יעלה ב-15% טלוויזיה 90 אינטש של שארפ. המס יעלה ב-15%

 

מס קנייה בשיעור של 15% יוטל על מטוסים פרטיים (מלבד אלו המשמשים לצורך מתן שירות תעופה סדיר, לחקלאות או לכיבוי שריפות).מס בשיעור של 15% יוטל בעת רכישת יאכטות ומס של 20% על אופנועי ים.

 

בנוסף, מס בשיעור של 20% על פרוות וריהוט עתיק. מס קנייה על ג'קוזי בשיעור של 12% ותמ"א (תוספת מכסת אחוזים) בשיעור של 60%, כך שהמס האפקטיבי בייבוא יהיה בשיעור של 19.2%. מס הקנייה יוטל רק על ג'קוזי שאחת ממידותיו החיצוניות לרבות האלכסון עולה על 100 ס"מ, וזאת על מנת לא לחייב במס קניה ג'קוזים קטנים המשמשים לרוב לצרכים רפואיים.

 

מתכננים לרכוש יאכטה? המס יעלה ב-20% מתכננים לרכוש יאכטה? המס יעלה ב-20%

 

המס על רכבי יוקרה יעלה ב-20%

 

בנוסף, החל מה-1 בספטמבר יתייקר המס על כלי רכב יוקרתיים ששוויים מעל 300 אלף שקל.רוב הרכבים הללו נמצאים בדרגת זיהום האוויר הגבוהה ביותר. מיסוי כלי הרכב יהיה על פי נוסחה המטילה מס נוסף של 20%, המחושב על כל שקל מעל ל-300 אלף שקל.

 

מס זה מתווסף למס בשיעור 83% הקיים כיום, המוטל על מחירי הרכב ליבואן. כך למשל, רכב שמחירו לצרכן מיליון שקל, ישלם מס קנייה בשיעור 97% ממחירו ליבואן, במקום 83%. לדברי גורמים בענף הרכב, הדבר יביא בשבועות הקרובים לשחרורים מאסיביים של רכבי יוקרה במטרה "לצמצם נזקים" ללקוחות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x