$
בארץ

מהומה בטקס חתימת פינוי שדה דב - עובדי המקום הורידו את החשמל

לדברי לפיד, האוצר הקדים את הפינוי בשנתיים כדי לבנות 16 אלף דירות להשכרה לפי מודל הדיור הציבורי והוסיף "ראשי הערים מתנגדים לבניית דירות קטנות כי הן משלמות פחות ארנונה". בהתייחס למוחים הבטיח כי "אף אחד לא יפסיד את מקום עבודתו"

ליאור גוטמן 11:3814.08.13

טקס החתימה על פינוי שדה דוב החל ברגל שמאל - עשרות עובדי המקום מתגודדים בשעה זאת מחוץ לאולם רשות שדות התעופה ומפעילים צופרים רבי עוצמה שמפריעים לשר האוצר יאיר לפיד לדבר. חלק מעובדי המקום חשודים בניתוק זרם החשמל , כך שהטקס כולו נערך באולם סגור ומחניק. המפגינים נושאים שלטים בגנות שר האוצר לפיד ומפריעים לו פעם אחר פעם לשאת את דבריו.

למרות ההפרעה, לפיד טוען ש"אחד הסודות הגלויים הם שראשי הערים מתנגדים לבניית דירות של 3 או 4 חדרים שיש להן הכי הרבה ביקוש. הסיבה היא שהם דואגים להכנסות שלנם כי דירה קטנה משלמת פחות ארנונה. אנחנו צריכים להזכיר להם שזה גורם לילדים שלהם שלא לגור ליד ההורים או ליד העבודה. אם ראשי הערים זקוקים לעזרה נעזור להם, אבל אם לא - נשווק קרקעות בצורה אגרסיבית ונזכיר להם שאפשר לבנות דירות בנות השגה", אמר. לטענתו, האוצר הקדים את פינוי שדה דוב מ-2018 ל-2016 שם יבנו "16 אלף יחידות השכרה לפי מודל הדיור הציבורי. לא יהיו המראות ותהיה בנייה לגובה בכל האזור שקרוב לשדה", אמר.

 

שר האוצר יאיר לפיד ושר השיכון אורי אריאל בטקס הפינוי שר האוצר יאיר לפיד ושר השיכון אורי אריאל בטקס הפינוי צילום: ליאור גוטמן

 

שר השיכון אורי אריאל אמר שהוא הגיע כדי להוכיח "שלא בונים רק בירושלים וביהודה ושומרון. האפשרות להניע פרויקט בכזה סדר גודל הוא קודם כל הצורך להוריד את מפלס האגו. חייבים שיהיה פה שיווק אפקטיבי ולא רק הודעות לתקשורת. אנחנו רואים באזור המרכז כחלק חשוב וזה לא בא בסתירה לשיווק יחידות דיור במקומות אחרים", אמר. אוריאל הבטיח שבעוד חצי שנה ישווקו עוד יחידות דיור והממשלה תביא את מחירי הדיור למקום "הרבה יותר טוב ממה שהוא היום".

 

שר התחבורה ישראל כץ נעדר מהאירוע כיוןן שבשעות הבוקר נפל ונחבל בצלעותיו. כץ פונה לבדיקות.

 

לפיד התייחס לעובדים בחוץ ואמר שהוא מבין את טענות כל מי שנלחם על מקום העבודה שלו. "חייבים להתייחס לאנשים שמפחדים על מקום עבודתם. אף אחד לא יפסיד את מקום עבודתו אבל זה לא מבוסס על שום דבר במציאות", אמר.

 

המוחים בטקס פינוי שדה דב המוחים בטקס פינוי שדה דב צילום: ליאור גוטמן

 

מנכ"ל משרד התחבורה עוזי יצחקי הסביר שטיסות התעופה האזרחית תועתק לנתב"ג ולא תהיה פגיעה בהיקף הפעילות של ענף התעופה המקומי. מנכ"ל רשות שדות התעופה יעקב גנות אמר שמיום ראשון הקרוב יחלו לפעול כדי להעביר את הפעילות המסחרית והסילונית לנתב"ג. "שאר הפעילות תועתק לחיפה. רק לפני יומיים בישיבה אצל מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר הוסכם שצה"ל יפנה את בסיסיו בזמן. מה שברור הוא שחברות ארקיע וישראייר ימשיכו לפעול ללא הפרעה מנתב"ג יחד עם כל עובדיהם", הבטיח.

 

יו"ר רשות שדות התעופה עובדיה עלי הזכיר שפינוי שדה התעופה בהרצליה נובע מהחלטת בית משפט. "נקים שדה אזרחי פנימי. אחת האפשרויות היא להציבו באזור עין שמר", אמר 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x