שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שר החינוך החליט: לא יתקיימו מבחני מיצ"ב בשנת הלימודים הקרובה

בתוך כך תוקם ועדה מקצועית אשר תמליץ על מתווה מעודכן למבחני המיצ"ב. עד לפרסום המלצות הוועדה - בשנה הבאה - לא יתקיימו מבחני המיצ"ב החיצוניים

חן פונדק 16:3212.08.13
שר החינוך, שי פירון הכריז היום על הצעד המשמעותי הראשון בכהונתו - בשנת הלימודים הקרובה לא יתקיימו מבחני מיצ"ב חיצוניים. ההודעה היום מצטרפת לעזיבתה של פרפוסור מיכל בלר מראשות ראמ"ה (הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך).

 

הסוף למבחני מיצ"ב? הסוף למבחני מיצ"ב? צילום: שאטרסטוק

 

משרד החינוך הודיע כי שנת הלימודים הקרובה תהווה פרק זמן מוגדר להתארגנות מחודשת. בהתאם לזאת, תוקם ועדה מקצועית בראשות הראמ"ה, אשר תמליץ על מתווה מעודכן למבחני המיצ"ב. הוועדה תכלול נציגי משרד החינוך מנהלים, מורים, מומחים מהאקדמיה, מומחים בתחומי החינוך, מדידה והערכה ונציגי ציבור. הוועדה תציג את המלצותיה במהלך שנת הלימודים, והמתווה יישום באופן הדרגתי בבתי הספר, החל משנת הלימודים תשע"ה – כלומר בעוד שנה.

 

עד לפרסום המלצות הוועדה, לא יתקיימו מבחני המיצ"ב החיצוניים. בתי הספר ייבחנו במבחני מיצ"ב פנימיים. כמו כן, סקרי האקלים הבית ספרי ימשיכו לפעול במתכונתם הרגילה בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים. מתכונת דומה תופעל מהשנה הקרובה גם בחלק מהחטיבות העליונות.

 

אבי קמינסקי, יו"ר איגוד מנהלי אגפי חינוך בשלטון המקומי: "איגוד מנהלי אגפי החינוך ברשויות המקומיות, מבקש לברך את שר החינוך, שי פירון, על החלטתו האמיצה להקפיא את קיומם של מבחני המיצ"ב החיצוניים בשנת הלימודים הקרובה. צורת קיומם של המבחנים ולאופן בו הם התפרסמו היו מחירים חינוכיים וחברתיים קשים ביותר, תוך ניצול ציני של נתונים לצרכי גורמים מסוימים בעלי עניין ואולי גם פוליטיים בקהילה. הנתונים שהופקו מתוך מבחני המיצ"ב שהתפרסמו הציבו את עובדי מערכת החינוך המסורים במצב לא נעים שאינו משקף את עבודתם החינוכית.

 

"אנו תומכים במהלך החשוב של השר פירון להחזיר את פעילות המדידה בבתי הספר לפרופורציות ובכך להניע את מערכות החינוך למקום בו מתקיים תהליך ארוך ועמוק של למידה משמעותית".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x