שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

עוד גזירה על ההורים: ביטוח תאונות אישיות יתייקר ב-50%

יעמוד על 49 שקלים לשנה לכל ילד מגיל גן ועד סוף י"ב, זאת למרות שמשרד החינוך הודיע חגיגית כי תשלומי ההורים לא יעלו בשנת הלימודים הבאה

חן פונדק 16:2312.08.13

לא רק התשלומים לתוכנית לימודים נוספת (תל"ן), גם תשלום החובה היחיד שההורים מחוייבים לשלם - ביטוח תאונות אישיות - יתייקר ב-50% בשנת הלימודים הקרובה. 

בסוף השבוע שעבר שלח שר החינוך שי פירון מכתב דחוף ליו"ר ועדת חינוך ח"כ עמרם מצנע (התנועה) בבקשה לקיים דיון לאישור תשלום עבור ביטוח תאונות אישיות - שיעמוד על 49 שקלים לשנה לכל ילד מגיל גן ועד סוף י"ב. בשנת הלימודים הקודמת עמד התשלום על 34 שקלים.

 

מדובר בהפתעה שכן משרד החינוך כבר הודיע בחגיגיות כי תשלומי ההורים לא יעלו, לפני חודשיים כאשר אישרה ועדת החינוך את תשלומי ההורים לשנת הלימודים הבאה. זאת למרות שתשלומי התל"ן - תוכנית העשרה שהורי התלמידים יכולים לבחור לילדיהם, עלו באופן משמעותי. כך למשל, בלימודים קדם יסודיים המחיר עלה מ-119 ל-199 בשנת לימודים ובתיכון ניתן יהיה לגבות עד 230 שקל במקום 149 שקל עד כה.

 

בית ספר בירושלים (ארכיון) בית ספר בירושלים (ארכיון) צילום: חיים צח

 

משכן הכנסת נמצא בימים אלו בשיפוצים ועד 27 באוגוסט  לא היו אמורים להתקיים דיונים כלל. אולם תשלומי הביטוח צריכים להיות מאושרים עד אותו יום שבו מתחילה שנת הלימודים ולכן הוועדה תתכנס במיוחד.

 

עו"ד גדעון פישר, יו"ר ארגון ההורים הארצי: "הבקשה לאשר עלייה של כ-50% בביטוח התלמידים מעוררת תהיות, לא ייתכן שפרמיית הביטוח תעלה בצורה דרסטית בעוד הכיסוי שניתן לתלמידים ע"י חברת הביטוח לא משתנה כלל. אנו מקווים שחברות הביטוח לא פעלו שתהיה עלייה משמעותית ללא כל תמורה מנגד. ארגון ההורים הארצי גיבש בימים אלו תביעה ייצוגית נגד חברות ספרים שלכאורה תיאמו מחירים כדי להכשיל את פרויקט השאלת הספרים הארצי. אנו תקווה כי לא כך המקרה הנדון, ונבקש מהממונה על ההגבלים העסקיים לבדוק את הנושא לעומקו".

תגובת משרד החינוך: "משרד החינוך בחר את התעריף הנמוך ביותר מתוך ההצעות אשר הוגשו למכרז ביטוח תאונות אישיות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x