$
בארץ

תלונה נגד אורי יוגב: "אינו בעל כישורים מתאימים" לניהול רשות החברות

בני טיש, בעל מניות מיעוט בקבוצת וויטווטר שבשליטת אורי יוגב ומסוכסך עמו, פנה לוועדת האיתור לתפקיד מנהל רשות החברות הממשלתיות בטענה כי הקבוצה הציגה הערת "עסק חי" לדו"חותיה לשנת 2012; הביע דאגה מ"הכוונה למנות את יוגב לתפקיד כל כך רגיש"; וויטווטר בתגובה: זהו חלק ממסע ההשמצות שמנהל טיש כחלק מסכסוך עסקי עמנו

תומר גנון 19:3208.08.13

קבוצת וויטווטר שבשליטת אורי יוגב (29%) וחנה גרטלר (49%) רשמה בדו"חותיה לשנת 2012 הפסד של 23.5 מיליון שקל וגרעון בהון החוזר של 16 מיליון שקל, אשר הוביל את רואי החשבון שלה להצמיד הערת עסק לדו"חותיה. כך עולה ממכתב שנשלח לוועדת האיתור הבין משרדית לתפקיד מנהל רשות החברות הממשלתיות, בראשותו של פרופ' עודד שריג.

 

את המכתב שלח לוועדה בני טיש, בעל מניות מיעוט (8%) בוויטווטר, שמסוכסך עם יוגב והגיש נגדו ונגד וויטווטר תביעה בגובה 15 מיליון שקל, בטענה ששודל להשקיע מיליונים בתוך הצגת מצגי שווא. טיש כותב לועדה כי: "ברצוני להביא את דאגתי כמי שיש לו היכרות אישית ועסקית עם מר יוגב מהכוונה למנות לתפקיד כל כך רגיש את מי – שלהבנתי ולטעמי- אינו בעל כישורים מתאימים".

 

למכתב מצורף העמוד הראשון של דו"חותיה הכספיים של קבוצת וויטווטר לשנת 2012. לטענת טיש, המסמך צורף כדי "שיהיה בידכם להתרשם מ'ביצועיו הניהוליים' האחרונים של מר יוגב – כפי שבאים לידי ביטוי בתוצאותיה הכלכליות של החברה ליום 31.12.2012".

 

על פי הנספח המצורף, שנחתם ב-1 ביולי 2013 על ידי משרד רואי החשבון קוסט פורר גבאי קסירר, מלבד ההפסד והגירעון בהון החוזר שרשמה החברה, היא "אינה עומדת בהתניות הפיננסיות שנקבעו לה מהבנק. גורמים אלה, עם גורמים נוספים, מעוררים ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה של החברה כעסק חי".

 

אורי יוגב אורי יוגב צילום: אוראל כהן

 

לוויטווטר, הפועלת בתחום איכות המים והבקרה עליהם, יש שלוש אחזקות עיקריות: גלקון מקיבוץ כפר בלום, המפתחת ומטמיעה מערכות ובקרי השקיה ממוחשבים; צ'קלייט, שפיתחה תוכנה לזיהוי וניטור של מזהמים כימיים במים; וויטווטר טכנולוג'יס (וייטווטר סקיורטי לשעבר) - הפועלת בתחום הטעמת מערכות ניהול רשתות מים ופועלת מארה"ב. לחברה שני מוצרים – ווטר-וול (מערכת לניהול אירועי מים בשגרה ובחרום) והבלו בוקס (מערכת לגילוי זיהומי מים), שזכו לשבחים ופרסים בעולם. לדברי החברה היא מעסיקה כיום כ-100 עובדים בכל חברות הקבוצה.

 

על פי תדפיסי רשם החברות, לוויטווטר יש לא פחות מ-17 בעלי מניות. הגדולים שבהם הם יוגב, שמכהן כיו"ר הדירקטוריון ומחזיק בכשליש מהמניות דרך חברת א.יוגב יועצים, שבבעלות משותפת עם אישתו, ואשת העסקים חנה גרטלר (49%). אנשי עסקים נוספים שמחזיקים בחברה הם בעל השליטה באי.די.בי אחזקות, נוחי דנקנר, המשקיע בחברה דרך אלרון תעשיות; הברוקר שחשוד בהרצת מניות אי.די.בי אחזקות עבור דנקנר, איתי שטרום; שותפיו של דנקנר לקבוצת אי.די.בי, יצחק ודורי מנור; אילן בן דב; מנכ"ל החברה לישראל, ניר גלעד; בעלי קבוצת הביטוח קלי, מנחם קלי; מנהל רשות המסים לשעבר, זאב פלדמן ושרגא שחק, המחזיק כ-10% מא.מ.ת מיחשוב הציבורית. כמו כן מחזיקים בחברה איש העסקים בני טיש וחתנו עדי כספי, המנהלים תביעה נגד יוגב וויטווטר.

 

מוויטווטר נמסר בתגובה: "במשרדנו לא ידוע על שום מכתב תלונה. אם היה כזה, הרי שמדובר בעוד ניסיון הכפשה פומבי שנעשה במסגרת משא ההשמצות שמנהל מר טיש המצוי בסכסוך עסקי ארוך עם החברה ושעניינו מתברר בימים אלו בין כותלי בית המשפט".

 

מאורי יוגב לא נמסרה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x