$
בארץ

כך ייעשה לעובדים שהתאגדו: HOT גררה רכבי טכנאים ששבתו

הטכנאים שבתו במשך שבוע עד אתמול, עקב סירוב ההנהלה להכיר בוועד העובדים שקם בחברה

מיקי פלד 18:3808.08.13
HOT גררה אמש והיום (ה') רכבים של טכנאים ששבתו במשך שבוע עד אתמול. מראות אלו נראו בפעם האחרונה בסוף השנה שעברה, בשביתה הגדולה של עובדי חברת תקשורת אחרת, פלאפון. אז, מהלך זה של מנכ"ל פלאפון גיל שרון גרר  ביקורת רבהה. לאחר מכן הודו בכירים בחברה ובחברת האם, בזק, כי היתה זו טעות שבין השאר הובילה להישגים לוועד ולא להיפך. 

ב-HOT מנסים להפריד בין המקרה שלהם לבין זה של פלאפון, ואומרים כי כי ניסו ליצור קשר עם הטכנאים על ידי טלפונים ומסרונים, וכי הגרירה לא נעשתה בלי ידיעת הטכנאים. עם זאת, עדיין נרשמו מקרים בהם טכנאים גילו כי מכוניתם נגררה, על הציוד האישי שבה, כולל כיסאות בטיחות לתינוקות ועוד. הטכנאים מחזיקים ברכבי ליסינג ומשלמים על השימוש בהם.

 

הפגנה של עובדי HOT הפגנה של עובדי HOT

 

טכנאי HOT שובתים עקב סירוב ההנהלה להכיר בוועד העובדים שקם בחברה. העובדים התאגדו בארגון כוח לעובדים, שפנה אתמול לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב בדרישה שיחייב את הנהלת HOT להכיר בהתארגנות. ההתארגנות החלה לאור מהלך של הנהלת HOT להעביר כמה שיותר מוקדנים וטכנאים למיקור חוץ, לעיתים לטענת העובדים אף באיום של פיטורים.

 

איציק מור, טכנאי בחברה, סיפר ל"כלכליסט" כי את הרכב לקחו מביתו בשלישי בערב ב-23:30. "ירדתי למטה מבוהל וראיתי שלושה אנשים, אחד מהם די בריון, כאילו הסצינה הזו לקוחה מסרט". אתמול מור חזר לעבודה סדירה, אך לדבריו "אמרו לנו שהתנאי לחזרה לעבודה הוא שנחתום על טופס שנעבוד כרגיל ולא נשבות וכך נאלצתי לעשות וכמה שעות לאחר מכן החזירו לי את הרכב". מור הוסיף כי "אנחנו שובתים בגלל שאנחנו אוהבים את העבודה שלנו. אני טכנאי טוב ש-HOT חשובה לו. לצערי עשו ממני שעיר לעזאזל"

 

מ-HOT נמסר כי "על פי הנוהל הקיים, לאחר שבעה ימים בהם העובד נעדר מעבודתו, הוא נדרש להפקיד את רכבו במשרדי החברה. מקרה זה אינו שונה מהנוהל הקיים. נעשה ניסון ליצור קשר טלפוני ובסמס עם העובדים, על מנת לאפשר להם להחזיר את רכבם  ולהוציא את חפציהם האישיים. עובדים שהתעלמו באופן מכוון מהדרישה ומההודעות - נאסף רכבם. כל הנ"ל נעשה בעדכון העובדים שבחרו לא לקיים את הנוהל, ולא בהפתעה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x