$
בארץ

מפזרים ערפל: ועדת ששינסקי 2 לא תפרסם פרוטוקולים מלאים

בישיבתה הראשונה של הוועדה לבחינת מדיניות התמלוגים על משאבי הטבע שהתקיימה היום, הוחלט כי במקום תמלילי דיוני הוועדה יפורסמו רק סיכומים ללא שמות הדוברים

חן פונדק 19:2405.08.13

הישיבה הראשונה שקיימה היום ועדת ששינסקי 2, שבוחנת את מדיניות התמלוגים ממשאבי טבע, סיפקה החלטה מאכזבת–מפתיעה בנושא הפרוטוקולים. בתחילת כל ישיבה חברי הוועדה יאשרו את פרוטוקול הישיבה הקודמת ולאחר מכן הוא יפורסם באתר הוועדה, שיוקם על ידי משרד האוצר.

 

אלא שהפרוטוקול שיפורסם לא יהיה תמליל הישיבה, בדומה לפרוטוקולים שפורסמו לאחר סיום עבודתה של ועדת צמח, שעסקה במדיניות הממשלה בנושא משק הגז הטבעי, אלא סיכומי הישיבות לפי נושאים ואלה אף לא יכללו את שמות הדוברים. עם זאת, עדיין יהיו שידורים חיים באינטרנט של השימועים הציבוריים בהם יוצגו עמדותיהם של משרדי הממשלה, רגולטורים, הגופים הפרטיים הפועלים בתחום, ארגוני המגזר השלישי והציבור הרחב.

 

איתן ששינסקי איתן ששינסקי צילום: מיקי אלון

 

הישיבה הראשונה של ועדת ששינסקי 2 התקיימה כאמור אתמול, שבועיים אחרי המועד המתוכנן במקור. הישיבה הראשונה נדחתה אז ברגע האחרון, בשל עתירה לבג"ץ של כמה ארגוני נשים על הייצוג הנשי הנמוך בוועדה. בשבוע שעבר הוחלט על שינוי הרכב הוועדה המקורי, שכלל רק אשה אחת, וצורפו אליה 5 נשים, בהן ד"ר קרנית פלוג, המשנה לנגיד בנק ישראל וממלאת מקומו, יעל מבורך, רכזת אגף תקציבים במשרד האוצר, שנכנסה במקומו של ראש אגף תקציבים אמיר לוי, ועו"ד רחל בירנבוים, סגנית היועץ המשפטי לרשות מקרקעי ישראל. ההרכב המקורי של הוועדה לא כלל נציג לרשות.

 

בשבועות הקרובים תקיים הוועדה ישיבות מדי שבוע, ולאחר מכן תצא לפגרה שתכלול את תקופת החגים ואת חודש אוקטובר, בשל נסיעה מקצועית של יו"ר הוועדה פרופ' איתן ששינסקי.

 

בדיון הראשון נקבעו הסדרי הנהלים של הוועדה וכל אחד מחבריה הציג את עצמו ואמר כמה מילים על הנושא. הוועדה מורכבת מ־14 חברים, לעומת 5 חברים בוועדת ששינסקי הראשונה, שעסקה בתמלוגי הנפט והגז. כך יצא שלא כל אחד מחברי הוועדה הרחיב מעבר להצגת שמו.

 

הישיבות הקרובות יתמקדו בסקירות של המשרדים השונים. בישיבה הבאה עתידה מיכל עבאדי־בויאנג'ו החשבת הכללית לספר על פעילות משרד האוצר בתחום משאבי הטבע. נזכיר כי החשבות הכללית מנהלת בוררות מול כיל בימים אלה, ניהלה מספר משאים ומתנים מול כיל בשנים האחרונות, וגיבשה את הסכם קציר ים המלח שלווה בהסכם תמלוגים חדש על אשלג.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x