$
בארץ

דרמה: פרופ' ליאו ליידרמן הסיר את מועמדותו לתפקיד נגיד בנק ישראל

הסאגה סביב מינוי נגיד בנק ישראל נמשכת: פרופ' ליאו ליידרמן הודיע לראש הממשלה ושר האוצר, כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד הנגיד. פרופ' ליידרמן מסר, כי לאחר שהתייעץ עם משפחתו, הוא מעדיף להמשיך כאיש פרטי בעבודתו באוניברסיטת תל אביב ובבנק הפועלים. רה"מ ושר האוצר הודיעו כי הם מביעים צער על ההחלטה

כלכליסט 16:2202.08.13

הדרמה סביב מינוי נגיד בנק ישראל מסרבת להסתיים: פרופ' ליאו ליידרמן, המיועד לשמש כנגיד בנק ישראל, הודיע היום לראש הממשלה ושר האוצר, כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד הנגיד. פרופ' ליידרמן מסר, כי לאחר שקיים שיחות אינטנסיביות עם בני משפחתו ביומיים האחרונים, הוא מעדיף להמשיך כאיש פרטי בעבודתו באוניברסיטת תל אביב ובבנק הפועלים.

 

פגישתו של פרופ' ליידרמן עם ועדת טירקל שתוכננה ליום ראשון לא תתקיים. רה"מ ושר האוצר הודיעו כי הם מביעים צער על ההחלטה. כעת נפתח המירוץ לתפקיד הנגיד מחדש ונתניהו ולפיד ייאלצו לבחור בשם חדש מבורסת השמות הקיימת.

ליאו ליידרמן ליאו ליידרמן צילום: צביקה טישלר

 

הודעתו המפתיעה של ליידרמן באה פחות מ-24 שעות אחרי שערוץ 10 פירסם כי המועמד לתפקיד הנגיד נוהג להתייעץ לעתים תכופות עם האסטרולוג עמוס אהרוני. לא ברור אם להודעת הפרישה שלו יש קשר לדיווח על קשריו עם האסטרולוג. ליידרמן מסר בתגובה לערוץ 10: "התייעצתי בעבר עם עמוס אהרוני בנושאים אישיים ומשפחתיים, בוודאי שלא בנושאים מקצועיים וכלכליים. איני רואה כל צורך להרחיב בנושא זה, ששימש אותי באותה עת כתחביב".

 

רק ביום רביעי הודיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יאיר לפיד כי החליטו למנות את פרופ' ליאו ליידמן, הכלכלן הראשי של בנק הפועלים, לתפקיד נגיד בנק ישראל הבא, במקום הנגיד היוצא פרופ' סטנלי פישר שפרש מתפקידו לפני חודש. מ"מ הנגיד ד"ר קרנית פלוג, שהיתה מועמדת לתפקיד, בירכה את ליידרמן והודיעה כי תעזוב את בנק ישראל.

 

לפני חמישה שבועות החליט נתניהו למנות לתפקיד הנגיד את פרופ' יעקב פרנקל שכיהן כבר בתפקיד זה במשך 8.5 שנים ופרש מבנק ישראל לפני תום תקופת כהונתו השנייה לפני כ- 13 שנים. לפני כמה ימים הודיע פרנקל על הסרת מועמדותו לתפקיד, על רקע התמהות מינויו בוועדת טירקל לבדיקת מינויים בכירים בשירות הציבורי בשל חקירת פרשת ההסתבכות שהייתה לו בדיוטי פרי של שדה התעופה בהונג קונג לפני כשבע שנים.

 

ליידרמן, שמכהן ב-10 השנים האחרונות בתפקיד היועץ הכלכלי הבכיר של בנק הפועלים, עבד קודם לכן במשך 8 שנים בבנק ישראל, מחצית מהן כיועץ למחלקה המוניטרית ולנגיד, ומחצית נוספת כחבר ההנהלה הבכירה של הבנק ומנהל מחלקת המחקר. בין לבין, כיהן ליידרמן במשך 3 שנים בתפקיד האחראי על השווקים המתעוררים בדוייטשה בנק.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x