$
בארץ

פחות חברים באגד: הקואופרטיב יפטר 172 עובדים

מזכירות החברה אישרה הלילה תוכנית התייעלות רב שנתית שכוללת קיצוץ של כ-3% במצבת כוח האדם. עוד הוחלט לקצץ 200 מיליון שקל עד אמצע העשור

ליאור גוטמן 10:3130.07.13

קואופרטיב אגד ומזכירות החברה אישרו אתמול (ב') בלילה תוכנית התייעלות רב שנתית שכוללת כוונה לפטר 172 עובדי מטה ומנהלה. מדובר בקיצוץ של כ-3% במצבת כוח האדם הנוכחי שלה. עוד החליטה החברה למכור 30 רכבי מנהלים ולצמצם כ-60 מיליון שקל מתקציב התפעול של החברה לשנה הנוכחית, כאשר היעד הסופי הוא להגיע לרף קיצוץ מצטבר של 200 מיליון שקל עד אמצע העשור.

מקצצים בכוח האדם מקצצים בכוח האדם

 

אגד הוקמה בשנות ה-30 של המאה הקודמת ונכון להיום היא מחזיקה כ-50% מנתח שוק הנסיעות באוטובוסים. בשנים האחרונות מתמודדת החברה עם מהלך מתמשך של הפרטת קווי תחבורה ציבורית, שעיקרה הוצאת אשכולות קווים והעברתם למפעילים פרטיים באמצעות מכרזים. לטענת אגד, מאז החל המהלך להפרטת קווי האוטובוסים ירד נפח הפעילות שלה בכ-27%, מה שמצריך לשיטתה התאמת "מבנה הפעילות הקיים של אגד אל מול המגמות בתחבורה הציבורית בראייה ארוכת טווח".

 

בינואר האחרון אושר קיצוץ מינורי יותר של 9 מיליון שקל בתקציב החברה, אולם הצעד הנוכחי רחב יותר והוא כולל גם העברת פעילויות שונות למיקור חוץ בעיקר בתחומי התחזוקה כמו גם איחוד סניפי חוף הכרמל וריכוז הפעילות בנגב במתחם החדש בבאר-שבע. באגד מחדדים שתוכנית ההתיעלות החדשה אינה פוגעת בתנאי השכר של הנהגים. יישומה של התכנית כולל אישור של יו"ר הוועד הארצי חיים תמם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x