$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

חברת "תל בר" חתמה על חוזה הולכת גז מול שפיר וסופרגז בהיקף של כ-20 מיליון שקל

שתי החברות יחברו את את מתקניה של תל בר למערכת ההולכה הארצית כך שזו תוכל להמיר את צריכת האנרגיה שלה מדלקים יקרים ומזהמים לגז טבעי

ליאור גוטמן 17:1629.07.13

הגז הטבעי מתחיל להגיע גם למפעלי התעשייה. חברת "תל בר", שמתמחה במתן שירותים משלימים לקופ"ח כללית, חתמה מול החברות סופרגז שבשליטת גרנית הכרמל ושפיר הנדסה על חוזה להולכת גז טבעי - כך נודע ל"כלכליסט".

 

במסגרת החוזה יחברו סופרגז ושפיר את מתקניה של "תל בר" באזור המרכז והשרון למערכת ההולכה הארצית כך ש"תל בר" תוכל להמיר את צריכת האנרגיה שלה מדלקים יקרים ומזהמים (סולר, מזוט) לגז טבעי שהוא זול ונקי יותר לשימוש, פעולה שעתידה להוריד ל"תל בר" את עלויות התפעול. היקף החוזה נאמד ב-15 עד 20 מיליון שקל כאשר החיבור יתבצע במהלך 24 החודשים הקרובים.

 

הגז הטבעי יגיע עד חדרה והעמקים הגז הטבעי יגיע עד חדרה והעמקים צילום: אלעד גרשגורן

 

שפיר הנדסה וסופרגז מחזיקות בחלוקה שווה בחברה סופר אנ.ג'י (SuperNG), שזכתה במכרזי משרד האנרגיה להקמת רשת הולכת גז טבעי לתעשייה באזורי המרכז והעמקים לתקופה של 25 שנה. הזכייה של סופר.אן.ג'י באזור העמקים הוכרזה בדצמבר 2012 כאשר החוזה מול "תל בר" הוא למעשה החוזה הראשון שלה. תנאי המכרז קבעו התחייבות מטעם סופר.אן.ג'. להשקעות בהנחת רשת הולכה בלחץ נמוך שיחברו בין מערכת ההולכה הארצית לאזורי התעשיה, כאשר את הגז עצמו יצטרכו הלקוחות, לרבות "תל בר", לרכוש בנפרד בהתאם לצרכיה. היקף ההשקעות בהנחת צנרת הולכה פנים ארצית בלחץ נמוך נאמדות בכ-220 מיליון שקל לחמש השנים הקרובות, מתוכם כ-130 מיליון שקל עד 2016. אורך קווי ההולכה של חברת סופר.אן.ג'י יגיע בתום העבודות לכ-380 ק"מ.

 

"שמחנו לפגוש בתל בר תעשיינים עם חזון אשר מיהרו להפנים את המשמעות של המעבר לגז טבעי כיתרון קריטי בניהול משאבי האנרגיה של החברה. יש לקוות כי כניסת הגז הטבעי לחברות מובילות ולאזורים גיאוגרפיים נוספים דוגמת חדרה והעמקים יוביל תעשיינים נוספים לבחור בגז הטבעי שמהווה אפשרות חסכונית ונקיה יותר עבור התעשייה הישראלית", אמר נתי גלבוע, מנכ"ל "סופר אנ.ג'י

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x