$
בארץ

בית הדין האזורי לעבודה לרכבת: החזירו את גילה אדרעי לעבודה לאלתר

ביה"ד קבע כי יו"ר ועד עובדי הרכבת לשעבר, שהואשמה באיומים על עובדים, תקבל את מלוא שכרה בתקופת ההשעיה: "התובעת לא הואשמה בעבירות השייכות לרף החומרה הגבוה ביותר כגון גניבה"

ליאור גוטמן 12:4624.07.13

בית הדין האזורי לעבודה בחיפה הורה לפני שעה קלה (ד') לרכבת ישראל לבטל את עונש ההשעיה של גילה אדרעי, ולהחזירה לאלתר לעבודתה. ההשעיה נכנסה לתוקף לפני כשבועיים לאחר שהנהלת החברה האשימה את יו"ר ועד עובדי הרכבת לשעבר אדרעי באיומים לכאורה על עובדים.

 

בפסיקת בית הדין לעבודה שניתנה היום נקבע ש"התובעת לא הואשמה וגם לא נמצאה אשמה בעברות השייכות לרף החומרה הגבוה ביותר כגון גניבה או פגיעה בזדון ברכוש המעסיק או אלימות פיסית", מה גם שרכבת ישראל כלל לא האשימה את אדרעי כאילו היא "אינה מבצעת את עבודתה כראוי או כי השבתה לעבודה בפועל תמנע מעובדים אחרים לבצע את עבודתם". עוד טוען בית הדין שהשעייתה של אדרעי תפגע ביכולתה לפרנס את בני משפחתה, מה גם שהשתלבותה של אדרעי בשוק העבודה לאחר ההשעיה עלול לשלול ממנה תביעה לדמי אבטלה, אם וכאשר תוגש אחת כזאת.

  

גילה אדרעי גילה אדרעי צילום: אלעד גרשגורן

 

לעומת זאת, בית הדין לעבודה לא קיבל את טענותיה של אדרעי כאילו הליך ההשעיה שלה היה פגום ונובע ממניעים אישיים. בית הדין מצא שההליך היה מסודר וכלל הזמנה להופיע בפני ועדה ושמיעת עדויות שונות לגבי התנהלותה של אדרעי. עם זאת, בית הדין החליט שמאזן הכוחות נוטה לטובתה של אדרעי, ולכן כאמור פסק להחזירה לעבודה. עוד נקבע שהנהלת רכבת ישראל תשלם לאדרעי את מלוא שכרה בתקופת ההשעיה כאילו היא המשיכה לעבוד ברכבת, ואף הטיל על חברת רכבת ישראל לשלם את הוצאות המשפט ע"ס 2,000 שקלים. ההשעיה של אדרעי תעוכב עד אשר הצדדים יפנו ויסיימו הליך בוררות בעניין טענות הנהלת החברה כלפי אדרעי.

 

אדרעי, העוסקת בהנהלת חשבונות, שימשה על פני כשנה כיו"ר ועד עובדי החברה. זאת עד שביולי 2012 היא הודחה על ידי יו"ר ההסתדרות עופר עיני. אדרעי נחשבה לאחד מיושבי הראש המיליטנטים שהיו לרכבת ובעבר אף הובילה עיצומים והשבתות של מערך הנוסעים בטענה של פגיעה בזכויות העובדים.  

 

את גילה אדרעי ייצגו עו"ד סיגל פעיל ועו"ד זוהר גיפס ממשרד אשר חלד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x