$
משפט

הוארך מעצרו של סגן ראש עיריית רעננה החשוד בקבלת שוחד והלבנת הון

יואל עזרזר חשוד שקיבל שוחד מספקים ומקבלנים במסגרת עבודתו בעירייה. בנוסף, הוא חשוד שכמנכ"ל חברה קדישא בעיר, השתמש בכספיה לצרכיו האישיים

זוהר שחר לוי 17:3422.07.13

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (ב') בארבעה ימים את מעצרו של יואל עזרזר, סגן ראש עיריית רעננה, החשוד בקבלת שוחד, מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון.

 

"על פי חומר החקירה עולה כי החשוד עשה שימוש בתפקיד ציבורי שניתן לו כמנוף לקבלת כספים, רוצה לומר שמדובר לכאורה בעבירות של לקיחת שוחד", כתב השופט אברהם הימן בהחלטתו וציין כי קיים חשד סביר לביצוע המעשים.

 

הבוקר נעצר עזרזר במסגרת חקירה של היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 443, במהלכה נעצרו כמה מעורבים נוספים. מחקירה שהתנהלה בעניינו של עזרער, עלה החשד כי קיבל שוחד מספקים ומקבלנים במסגרת עבודתו בעירייה. חשד נוסף שעלה, הוא כי עזרזר, המשמש גם כמנכ"ל חברה קדישא בעיר, השתמש בכספיה לצרכיו האישיים.

 

רעננה (ארכיון) רעננה (ארכיון) צילום: עמית שעל

 

"מדובר בחשדות חמורים המיוחסים לחשוד, חשדות המיוחסים לליבת תפקידו הציבורי", אמר נציג המשטרה במהלך הדיון. "החשוד שגם ניתן לו יומו בשעות הבוקר בחקירה – בוחר שלא לשתף פעולה עם חוקריו. זכות השתיקה מערימה קשיים על התקדמות החקירה. עילת המעצר היא קיום חקירה ממוקדת ומקצועית שתוביל לאמת ואינטרס ציבורי הגובר על רצונו של החשוד לחופש".

 

סנגורו של עזרזר, עו"ד צדוק חוגי, שניתן לשחררו למעצר בית וכי אין הצדקה להאריך את מעצרו שכן מדובר באדם ללא עבר פלילי. לפי הסנגור, העילה לחקירה היא נקמה בעזרזר. "בחקירה", כך אמר בדיון, "הוא (עזרזר) סיפר שיש כנראה גורם, נותן שירות חיצוני שלא סופקה תאוותו והוא מבקש להתנקם בו".

 

השופט הימן האריך כאמור את מעצרו של עזרזר וציין כשהמשטרה תוכל לשחררו, אם תמצא לנכון, עוד לפני כן. לפי החלטת בית המשפט, בהתאם לחומר החקירה שהונח בפניו קיים חשד סביר הקושר בין החשוד לבין העבירות המיוחסות לו. "על פי חומר החקירה", כתב השופט בהחלטה, "עולה כי החשוד עשה שימוש בתפקיד ציבורי שניתן לו כמנוף לקבלת כספים, רוצה לומר שמדובר לכאורה בעבירות של לקיחת שוחד. כאן המקום להדגיש חזור והדגש, קביעות אלה אינן קביעות עובדתיות אלא קביעות רלוונטיות להליך שלפני שמטרתו לבחון האם קיימת נחיצות לבצע פעלותו חקירה בעוד שהחשוד במעצר".

 

השופט התייחס גם לשתיקתו של סגן ראש העירייה בחקירתו במשטרה. "החשוד", אמר, "איש ציבור, יש לומר רב

מעלה, סגן ראש עיר, שתק בחקירה ולא גילה דבר וחצי דבר מהידוע לו, לא פירש ולו ברמז תשובה לשאלות שנשאלו. עוד מצאתי לומר שהתנהלות זו של חשוד מעלה מיניה וביה חשש כי אם ישוחרר ישבש החקירה, הרי שככל שאדם סבור כי טופלים בו אשמות שווא יהיה זה אך טבעי שיטיח בחזרה באזני חוקריו את האמת. אלא שכאמור בחר החשוד לשתוק בחקירה".

 

עוד צוין בהחלטה, כי מדובר בפרשה של שחיתות ציבורית ו"ככל דמבור בעבירות חמורות שיש בהן פגיעה בציבור יש לתת מירב ההזדמנות והאפשרות למשטרה למצות החקירה".

 

סנגורו של עזרזר, עו"ד חוגי: "העיתוי להארכת המעצר מדאיג אותי מאוד, והתחושה שמדובר ברדיפה פוליטית מוכחת. יתרה מכך, הפרסומים בדבר החשדות פורסמו כבר לפני למעלה משבועיים בכלי התקשורת כך אני לא מבין מדוע המעצר מבוצע רק היום. מרשי חף מפשע ואנחנו נוכיח זאת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x