שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נת"ע: סדקים בגשר ארלוזרוב עלולים להשבית את התנועה באזור ת"א

החברה האחראית על פיתוח מערך הרכבות הקלות במטרופולין ת"א טוענת כי במהלך עבודות על הקו האדום נתגלו סדקים בשני גשרים העוברים מעל נתיבי איילון וכן בסמוך למחלף ארלוזרוב. נתיבי איילון בתגובה: "אין שום סיבה לבעיות יציבות, למעט אם העבודות של נת"ע פגעו בהם"

ליאור גוטמן 18:5515.07.13

חברת נתיבי תחבורה עירוניים (נת"ע), שאחראית על פיתוח מערכת הרכבות הקלות בתל אביב, טוענת שהיא מצאה בתקופה האחרונה סדקים מבניים בשני הגשרים שעוברים מעל נתיבי איילון ובסמוך למחלף ארלוזרוב, הסדקים התגלו לאחר שנת"ע קידמה עבודות לפיתוח המסילה הראשונה בתל אביב (הקו האדום).

 

חלק מהעבודות כללו חפירת בורות בסביבת הגשר, שם אמורה לפעול מכונת קידוח ייעודית שתיצור את המעבר התת-קרקעי של הרכבת במרכז תל אביב. לטענת נת"ע הסדקים עלולים לסכן את התנועה על הגשר ולכן יש לשפצו.

 

 

נתיבי איילון. סדקים בגשרים על האיילון עשויים לגרום לפקקי תנועה נתיבי איילון. סדקים בגשרים על האיילון עשויים לגרום לפקקי תנועה צילום: גלעד קוולרצ'יק

 

השבתת הגשר עלולה ליצור פקקי תנועה כבדים במרכז תל אביב כיוון שמדובר בעורק תחבורה עיקרי שכולל את את הכניסה לתחנת הרכבת סבידור, כמו גם למערך התחבורה הציבורית ששוכן בעורף הכניסה לרכבת משם יוצאים אוטובוסים לכל רחבי הארץ.

 

מנתיבי איילון נמסר כי "הגשרים המדוברים יציבים ותקינים ומתוחזקים באופן שוטף. אין שום סיבה לבעיות יציבות, למעט אם העבודות של נת"ע פגעו בהם. אם יש גורם הנדסי שחושב שישנה בעיה הוא מוזמן להציג אותה בפנינו".

 

בכיר המקורב לנושא מעריך שעל רקע הפרסומים על עלייה של 33% בעלויות הרכבת הקלה (14.3 מיליארד שקל כיום, לעומת תחזית של 10.7 מיליארד במקור) בנת"ע מנסים לחסוך עלויות על שיפוץ של גשרים שנת"ע עובדת בסביבתם.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x