$
בארץ

יו"ר ועד נמל אשדוד: "מתבייש בראש הממשלה. הכל ספין והסתה"

אבינועם שושן אמר בראיון לגל"צ כי הקמת נמל רק תהפוך אותו למונופול פרטי: "קמה פה ממשלה קפיטליסטית שרוצה להרוג העבודה המאורגנת"

ליאור גוטמן 18:1314.07.13

"אני מתבייש ברה"מ על הספינים - אין קשר בין יוקר המחיה לנמלים החדשים כיוון שהכל ספין והסתה. אני מתפלא על היועץ המשפטי לממשלה שלא עוצר את זה" - כך אומר הערב (א') יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד אבינועם שושן. לדבריו, תעריפי פריקת הסחורות בנמלים, שמשפיעים ישירות על מחירי המוצרים, נקבעים על ידי משרדי התחבורה והאוצר ולכן אם מישהו רוצה להוריד את יוקר המחיה "שיורידו את התעריפים".

 

נמל אשדוד נמל אשדוד צילום: אוראל כהן

 

שושן, שהתראיין בנושא בתכנית הערב של גלי צה"ל, טוען שהקמת נמל חדשה רק תהפוך אותו "למונופול פרטי. מחר זה נמל פרטי של טייקון שעובדיו ישביתו את המשק ולא יהיה עם מי לדבר. אין מקום להקמת נמל חדש ואין מקום לכולם - יש לנו רצועת חוף קטנה ורוצים להקים שם שני נמלים כאילו המצאנו את הגלובוס. קמה פה ממשלה קפיטליסטית שרוצה להרוג את העבודה המאורגנת. אנחנו לא מפחדים מתחרות אבל מבקשים שתהיה תחרות הוגנת".

 

אבינועם שושן. "שיורידו את התעריפים" אבינועם שושן. "שיורידו את התעריפים" צילום: אוראל כהן

 

היום (א') הודיע יו"ר ההסתדרות עופר עיני שמחר תכריז ההסתדרות על סכסוך עבודה בנמלים, מהלך שעשוי להוביל להשבתת העבודה ברציפים. לשאלה האם בעוד שבועים לא יפרקו סחורות בישראל ענה שושן ש"אין עם מי לדבר. יש כיום גזרות כלכליות קשות ומסיתים נגד הנמלים. אז אולי רק כוח יוליד עוד כוח. אני קורא לממשלה לדבר עם עופר עיני", סיכם

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x