$
בארץ

בדרך לשביתה? ההסתדרות תכריז מחר על סכסוך עבודה בנמלי חיפה ואשדוד

ההכרזה - במקביל לניסיונות ניהול מו"מ בין יו"ר ההסתדרות לרה"מ על מתווה הרפורמה בנמלי ישראל שמתוכנן לשנה הקרובה

ליאור גוטמן 13:5414.07.13

הסתדרות העובדים הכללית הודיעה שהיא מתכוונת להכריז מחר (ב') על סכסוך עבודה בנמלי חיפה ואשדוד. ההכרזה תתבצע במקביל לניסיונות ניהול מו"מ בין יו"ר ההסתדרות עיני לרה"מ נתניהו על מתווה הרפורמה בנמלי ישראל שמתוכנן לשנה הקרובה.

עופר עיני עופר עיני צילום: אוראל כהן

 

כזכור, רק לפני כשבועיים הודיעו רה"מ נתניהו, שר האוצר לפיד ושר התחבורה כץ על פרסום מכרזים לבניית שני נמלים חדשים, כאשר אחת המטרות היא מלחמה במונופולים הנוכחיים באשדוד וחיפה. במידה והכרזת סכסוך העבודה תצא לדרכה, תוכל ההסתדרות להשבית באופן מלא או חלקי את העבודה בנמלי ישראל, פעולה שתמנע רק בהתערבות בית הדין לעבודה. בשבוע שעבר נפגשו יו"ר ועדי נמלי חיפה ואשדוד במטרה לתאם עמדות, כאשר מי שמוביל את המהלכים הוא עופר עיני עצמו.

 

התפוצצה הישיבה בעניין יו"ר הרכבת לשעבר אדרעי

 

בתוך כך, בשעות הבוקר התקיימה פגישה בהסתדרות בעניינה של יו"ר ועד הרכבת לשעבר גילה אדרעי. הישיבה התקיימה לבקשתה ולאחר שהנהלת הרכבת האשימה אותה בשבוע שעבר באיומים על עובדים, מה שהוביל להשעייתה לתקופה של 4 חודשים. מקורבים לאדרעי טוענים שהישיבה לא התקדמה כמצופה זאת לאחר שהציפייה הראשונית שלה הייתה לקבל גיבוי תקיף מול הנהלת הרכבת ולהילחם בהשעיה שלה, ולמעשה הישיבה עמה "התפוצצה" מבלי להגיע להסכמות . מההסתדרות סרבו להתייחס לתוכן הפגישה ומסרו בתגובה שעניינה של אדרעי מטופלים אישית על ידי יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x